Leírás
Egy karcsú, stílusos fitnesz bringa, amely minőségi alkatrészeivel simán és pontosan működik, ráadásul elérhető áron. A triplán húzott csövekből készült alumínium váz és a teljes karbon villa alacsonyan tartják a súlyt, míg az egyenes kormány kényelmes, kissé feljebb ültetett testtartást biztosít, így jobban belátod az előtted lévő utat. A több rögzítési pont pedig praktikusabbá teszi a mindennapi használatot.
Gyors és könnyű, a SPEEDER ugyanazt a gént örökölte az országúti bringáinktól. Geometriája hosszabb elérést ad a nagyobb stabilitásért, ugyanakkor kényelmes, egyenesebb üléspozíciót biztosít. A sportos, de komfortközpontú geometria, a kontrollt növelő egyenes kormány és a hatékony tárcsafékek miatt a SPEEDER ideális választás gyors ingázáshoz vagy fitness tekerésekhez. A szélesebb gumik és a nagyobb gumiférőhely még jobban kiemelik a kényelmet, és extra tapadást adnak, amikor igazán szükséged van rá. A Road.cc szerint a 900-as modell „kiváló, gyors, egyenes kormányos országúti bringa, brutális teljesítménnyel”, a 200-as pedig „élvezetes, egyenes kormányos gép fitnesshez, ingázáshoz és mindennapi tekeréshez”.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Speeder LITE III |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 59 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Speeder CF2 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Sram Apex 1 Wide |
| Hajtómű fogszám | 42T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 175 mm |
| Fogaskoszorú | Sram PG1231 XPLR |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-44T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Sram Apex |
| Pedál | VP VPE-891 |
| Középcsapágy | Sram DUB BSA Road Wide |
| Hátsó váltó | Sram Apex XPLR |
| Váltókar | Sram SX Eagle |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano MT200 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT10 |
| Féktárcsa méret | 180/180 mm |
| Fékkar | Shimano MT200 |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Merida Expert CC |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 600 mm |
| Kormány emelkedés | 0 mm |
| Kormányszár | Merida Expert CC |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 110 mm |
| Kormányszár dőlésszög | 7° |
| Kormánycsapágy | Merida M2331 |
| Markolat | Merida Expert EC |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Comp SL |
| Nyeregcső | MERIDA Comp CC |
| Nyeregcső anyag | Alumínium |
| Nyeregcső átmérő | 30.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Maxxis Detonator |
| Első gumi méret | 700 x 32C |
| Hátsó gumi | Maxxis Detonator |
| Hátsó gumi méret | 700 x 32C |
| Felni | MERIDA Comp SL |
| Első agy | Joytech D471SBT |
| Első agy méret | 100 x 9 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Joytech D472TSBT |
| Hátsó agy méret | 135 x 9 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 28 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 135 kg |
| Súly | 9.7 kg |