Leírás
Egy elegáns és stílusos fitness bringa minőségi alkatrészekkel, amelyek sima és pontos működést biztosítanak megfizethető áron. A triplán húzott alumínium váz és a teljesen karbon villa alacsonyan tartja a súlyt, míg az egyenes kormány kényelmesebb, egyenes testhelyzetet ad, és javítja a látást előre. Több rögzítési pont pedig a mindennapi használatot teszi praktikusabbá.
Gyors és könnyű - a SPEEDER az országúti bringáink DNS-ét örökölte. A geometria kicsit hosszabb elérést biztosít a stabilitás növeléséhez, miközben kényelmes, egyenesebb testhelyzetet ad. A sportos, mégis komfortközpontú geometria, a kontrollt növelő egyenes kormány és a hatékony tárcsafékek miatt a SPEEDER tökéletes gyors ingázáshoz vagy fitness túrákhoz. A szélesebb gumik és a nagyobb gumitérfogat még inkább kiemelik a kényelmet, és több tapadást adnak, amikor igazán számít. A Road.cc a 900-as modellt „kiváló, gyors, egyenes kormányos országúti bringának, fantasztikus teljesítménnyel”, míg a 200-as modellt „élvezetes, egyenes kormányos gépnek fitnesshez, ingázáshoz és mindennapi tekeréshez” nevezi.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Speeder Lite III |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 54 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | MERIDA Speeder CF2 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano RS400 |
| Hajtómű fogszám | 50-34T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano GRX HG500 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-32T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 10 sebességes |
| Lánc | KMC X10 |
| Pedál | VP VPE-891 |
| Középcsapágy | Shimano BB-RS500 BSA |
| Első váltó | Shimano Tiagra |
| Hátsó váltó | Shimano Tiagra |
| Váltókar | Shimano Tiagra |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano MT200 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT10 |
| Féktárcsa méret | 180/180 mm |
| Fékkar | Shimano MT200 |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Merida Expert CC |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 600 mm |
| Kormány emelkedés | 0 mm |
| Kormányszár | Merida Expert CC |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 100 mm |
| Kormányszár dőlésszög | 7° |
| Kormánycsapágy | Merida M2331 |
| Markolat | Merida Comp CT |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Merida Comp SL |
| Nyeregcső | Merida Comp CC |
| Nyeregcső anyag | Alumínium |
| Nyeregcső átmérő | 30.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Kenda Tanwall |
| Első gumi méret | 700 x 35C |
| Hátsó gumi | Kenda Tanwall |
| Hátsó gumi méret | 700 x 35C |
| Felni | Merida Comp SL |
| Első agy | Shimano HB-QC300 |
| Első agy méret | 100 x 9 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano FH-QC300-HM |
| Hátsó agy méret | 135 x 9 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Súly | 10.6 kg |