Leírás
Nem kell mélyen a zsebedbe nyúlnod ahhoz, hogy élvezd a SPEEDER gyorsaságát. A belépő szintű modell megőrizte a kiváló minőségű, könnyű alumínium vázat és villát, amelyet a megbízható Shimano ESSA 1x8 sebességes hajtáslánccal és hidraulikus tárcsafékekkel párosítottunk a biztonságos és kiszámítható fékezésért minden időjárási körülmények között. Akár a napi ingázáshoz keresel gyors közlekedési eszközt, akár hétvégi fitnesz bringázáshoz, a SPEEDER úgy visz el, ahová szeretnéd, hogy közben a pénztárcád is jól jár.
Gyors és könnyű, a SPEEDER ugyanazt a gént örökölte az országúti bringáinktól. Geometriája hosszabb elérést ad a nagyobb stabilitásért, ugyanakkor kényelmes, egyenesebb üléspozíciót biztosít. A sportos, de komfortközpontú geometria, a kontrollt növelő egyenes kormány és a hatékony tárcsafékek miatt a SPEEDER ideális választás gyors ingázáshoz vagy fitness tekerésekhez. A szélesebb gumik és a nagyobb gumiférőhely még jobban kiemelik a kényelmet, és extra tapadást adnak, amikor igazán szükséged van rá. A Road.cc szerint a 900-as modell „kiváló, gyors, egyenes kormányos országúti bringa, brutális teljesítménnyel”, a 200-as pedig „élvezetes, egyenes kormányos gép fitnesshez, ingázáshoz és mindennapi tekeréshez”.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Speeder LITE III |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 54 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Speeder Lite |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Alumínium |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano Essa |
| Hajtómű fogszám | 40T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano Essa HG 300 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-45T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 8 sebességes |
| Lánc | KMC Z8 |
| Pedál | VP VPE-891 |
| Középcsapágy | Shimano UN101 LL123 |
| Hátsó váltó | Shimano Essa |
| Váltókar | Shimano Essa SL-315 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano MT200 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT10 |
| Féktárcsa méret | 160/180 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Merida Comp TK |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 600 mm |
| Kormány emelkedés | 0 mm |
| Kormányszár | Merida Comp CC |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 100 mm |
| Kormányszár dőlésszög | 7° |
| Kormánycsapágy | Merida M2331 Neck |
| Markolat | Merida Comp EC |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Comp SL |
| Nyeregcső | MERIDA Comp CC |
| Nyeregcső anyag | Alumínium |
| Nyeregcső átmérő | 30.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Maxxis Detonator |
| Első gumi méret | 700 x 32C |
| Hátsó gumi | Maxxis Detonator |
| Hátsó gumi méret | 700 x 32C |
| Felni | MERIDA Comp SL |
| Első agy | Shimano TX505 |
| Első agy méret | 100 x 9 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TX505 |
| Hátsó agy méret | 135 x 9 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 135 kg |
| Súly | 11 kg |