Leírás
A teszt- és díjnyertes ONE-FORTY a végső trail bringa, amit a világ legkeményebb ösvényeire terveztek. Ez a modern trail bringázás csúcsa: az extra meredek, 80°-os nyeregvázcső szög, az alacsony első rész és középcsapágy lehetővé teszi, hogy a legtechnikásabb mászásokat is könnyedén vedd, míg az összes méretben hosszabb reach és a kiegyensúlyozott, 65°-os fejcsőszög garantálja, hogy a lejtőkön is otthonosan mozogj. Az AGILOMETER méretezési rendszerünk lehetővé teszi, hogy a magasságodtól függetlenül hosszabb vagy rövidebb reach-et válassz. Ahogy a méret növekszik, a felfüggesztés progresszívebbé válik, így jobban bírja a nehezebb vagy agresszívebb bringásokat. Emellett a súlycsökkentésre és a gördülési sebesség javítására is nagy hangsúlyt fektettünk, hogy hatékonyabb legyen a tekerés. Az összes bringa hosszú rugóutas dropper nyeregcsővel, WIRE PORT kábelvezetési rendszerrel és megbízható menetes középcsapággyal van felszerelve, míg a karbon vázak fedélzeti szerszámtárolót és Fidlock mágneses kulacstartót is kínálnak.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | ONE-FORTY LITE III |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 42.5 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Marzocchi Z1 |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 150 mm |
| Rugóstag | Marzocchi Bomber Air |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Sram Eagle S1000 Eagle |
| Hajtómű fogszám | 32T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Sram PG-1210 Eagle |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-50T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Sram SX Eagle |
| Középcsapágy | Sram DUB BSA 73 MTB Wide |
| Hátsó váltó | Sram NX Eagle |
| Váltókar | Sram NX |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Sram DB8 stealth |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Sram CenterLine |
| Féktárcsa méret | 200/200 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert TR II |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 780 mm |
| Kormány emelkedés | 30 mm |
| Kormányszár | MERIDA Expert eTRII |
| Kormányszár átmérő | 35 mm |
| Kormányszár hossz | 40 mm |
| Kormánycsapágy | Acros ICR MERIDA EXTERNAL |
| Markolat | MERIDA Expert EC |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Comp SL |
| Nyeregcső | MERIDA Team TR II |
| Nyeregcső átmérő | 34.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Maxxis Minion DHF |
| Első gumi fajta | TR EXO+ 3C MaxxSpeed |
| Első gumi méret | 29 x 2.5 |
| Hátsó gumi | Maxxis Dissector |
| Hátsó gumi fajta | TR EXO+ MaxxTerra |
| Hátsó gumi méret | 29 x 2.4 |
| Felni | MERIDA Expert TR II |
| Első agy | Shimano TC500-B |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500-HM-B |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2025 |
| Súly | 16.8 kg |