Leírás
A 2026-os KTM Scarp LT 292 egy erős trail bringa, amely a teljesítményt és a tartósságot helyezi előtérbe. Az alumínium váz, valamint a RockShox Recon Gold RL 140 mm-es villa és a RockShox Deluxe Select+ rugóstag garantálja a sima, mégis stabil haladást a köves, gyökeres ösvényeken. Ez a felépítés kifejezetten a technikás lejtők és hosszabb trail szakaszok kedvelőinek készült.
A hajtásláncot a megbízható Shimano Deore XT 12 sebességes hátsó váltó és a Shimano Deore váltókarok egészítik ki. A 32-es lánctányér és a 10-51-es kazetta széles áttételt kínál, így a meredek mászások és a gyors lejtők egyaránt könnyedén teljesíthetők. A fékezésről a Shimano M4100/MT420 négydugattyús hidraulikus fékek gondoskodnak, elöl és hátul 180 mm-es tárcsákkal, amelyek biztosítják a nagy fékerőt és a pontos adagolhatóságot.
A bringa Ryde Rival30 felniken és Shimano TC500B agyakkal gurul, melyeket Maxxis Rekon EXO/TR 62 mm-es abroncsok egészítenek ki a kiváló tapadás érdekében. A széles, 800 mm-es KTM Team II Trail35 kormány, a dropper nyeregcső és a Selle Royal SRX nyereg teljes kontrollt és kényelmet ad még a legtechnikásabb ösvényeken is. A 15.6 kg-os KTM Scarp LT 292 egy megbízható, strapabíró trail MTB, amely minden kihívást bátran vállal.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | SCARP Alloy 6061 TB 140 UDH |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 38 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | RockShox Recon Gold RL |
| Villa típus | Levegős |
| Felfüggesztés anyag | Alumínium |
| Villa rugóút | 140 mm |
| Rugóstag | RockShox Deluxe Select+ |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano MT512 |
| Hajtómű fogszám | 32T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Fogaskoszorú | Shimano Deore M6100 |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-51T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Shimano M6100 |
| Középcsapágy | Shimano MT500 pressfit MTB |
| Hátsó váltó | Shimano Deore XT M8100 shadow+ |
| Váltókar | Shimano Deore M6100 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano M4100/MT420 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT30 |
| Féktárcsa méret | 180/180 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | KTM Team II Trail35 rizer25 |
| Kormány anyag | Karbon |
| Kormány szélesség | 800 mm |
| Kormány emelkedés | 25 mm |
| Kormányszár | KTM Team II Trail35 |
| Kormánycsapágy | Acros AICR internal |
| Markolat | KTM Comp Lock |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Selle Royal SRX |
| Nyeregcső | KTM Comp dropper internal |
| Nyeregcső átmérő | 30.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Maxxis Rekon |
| Első gumi fajta | EXO/TR |
| Első gumi méret | 62-622 |
| Hátsó gumi | Maxxis Rekon |
| Hátsó gumi fajta | EXO/TR |
| Hátsó gumi méret | 62-622 |
| Felni | Ryde Rival30 |
| Első agy | Shimano TC500B |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500B |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 134 kg |
| Súly | 15.6 kg |