Leírás
A ONE-SIXTY FR a díjnyertes ONE-SIXTY szilárd platformjára épít, de növeli a hangerőt. Erős kialakítású, hogy egész nap üssön a bringaparkban, vagy csak időről időre megtépje a legnehezebb utakat és ösvényeket, biztonságban, abban a tudatban, hogy a kerékpár nem hagy cserben. A képességek növelése érdekében 180 mm-es első úttal, 171 mm-es hátsó mozgást biztosító tekercses lengéscsillapítókkal kiegészítettük a szívós alumínium vázunkra szerelt hosszabb villákat. Minden kerékpár vegyes 29"-es első és 27,5"-os hátsó kerékmérettel rendelkezik a maximális manőverezhetőség érdekében, függetlenül attól, hogy kanyarokat szakítasz vagy keményen gurítasz. A flip-chip rendszerünknek köszönhetően azonban a geometria befolyásolása nélkül válthat teljes 29er beállításra. Az AGILOMETER méretezésünk lehetővé teszi a versenyzők számára, hogy magasságuktól függetlenül hosszabb vagy rövidebb dropper nyeregszárat használjanak. Ugyanakkor a felfüggesztés progresszívebbé válik a méret növelésével, és minden kerékpárt hosszú futású dropper nyeregszárral szerelnek fel.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | ONE-SIXTY FR LITE III |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 44.5 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | SR Suntour Durolux 38 RC |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 180 mm |
| Rugóstag | DVO Jade X D3 |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | MERIDA Expert TR |
| Hajtómű fogszám | 32T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano LG300 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-48T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 10 sebességes |
| Lánc | Shimano LG500 |
| Hátsó váltó | Shimano CUES U6000 |
| Váltókar | Shimano SL-MT500-L / Shimano CUES U6000 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Tektro Gemini HD-M535 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Tektro TR203-45 |
| Féktárcsa méret | 203/203 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert TR II |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 780 mm |
| Kormány emelkedés | 30 mm |
| Kormányszár | MERIDA Expert eTRII |
| Kormányszár átmérő | 35 mm |
| Kormányszár hossz | 40 mm |
| Kormánycsapágy | Acros ICR MERIDA EXTERNAL |
| Markolat | MERIDA Expert EC |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Comp SL |
| Nyeregcső | MERIDA Expert TR II |
| Nyeregcső átmérő | 34.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29/27.5" |
| Első gumi | Continental Kryptotal-F |
| Első gumi fajta | Enduro casing, Soft Compund |
| Első gumi méret | 29 x 2.4 |
| Hátsó gumi | Continental Kryptotal-R |
| Hátsó gumi fajta | Enduro casing, Soft Compund |
| Hátsó gumi méret | 27.5 x 2.4 |
| Felni | MERIDA Comp TR II |
| Első agy | Shimano TC500-B |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500-HM-B |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| Láncvédő | MERIDA Expert TR ISCG05 |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2024 |
| Teherbírás | 153 kg |
| Súly | 17.8 kg |