Leírás
A KTM Gravelator 10 2026 egy sokoldalú gravel bringa, amely tökéletes választás azoknak, akik belépnének a kavicsos utak világába. Az erős alumínium váz és a könnyű karbon villa biztos alapot ad, amely egyszerre stabil és kényelmes. A váz kialakítása több rögzítési pontot is kínál, így alkalmas csomagtartók és kiegészítők felszerelésére, ideális a hosszabb túrákhoz és bikepacking kalandokhoz.
A hajtáslánc szíve a Shimano GRX 2x12 rendszer, amely széles áttételt nyújt. Ez a konfiguráció lehetővé teszi, hogy könnyedén felküzdd magad a meredek emelkedőkön, ugyanakkor gyors maradj az aszfaltos szakaszokon is. A hidraulikus tárcsafékek 160 mm-es rotorokkal minden helyzetben biztos fékerőt nyújtanak, így a kerékpár biztonságosan uralható változatos körülmények között.
A kerékpár Alexrims GRX25P felniken gurul, amelyeket Shimano TC500 agyak és Pillar küllők egészítenek ki a megbízhatóság érdekében. A Maxxis Reaver Exo 45 mm-es gumik strapabíró tapadást adnak kavicsos utakon, földutakon és aszfalton egyaránt. A kényelmet a Selle Royal SRX nyereg, a KTM Comp II Road kormány és a stabil KTM Team II nyeregszár biztosítja. A Gravelator 10 egy tartós és sokoldalú gravel kerékpár, amely tökéletes társ a mindennapokban és a hosszabb kalandok során is.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Gravelator 10 AL6061 TB/R5070/UDH |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 55 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Gravel Carbon Fork F17 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano GRX RX610 |
| Hajtómű fogszám | 46-30T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Fogaskoszorú | Shimano HG710 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-36T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Shimano M6100 |
| Középcsapágy | Shimano RS500 pressfit Road |
| Első váltó | Shimano GRX RX820 |
| Hátsó váltó | Shimano GRX RX820 shadow+ |
| Váltókar | Shimano GRX RX610/RX410 |
| FÉK | --------------- |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT30 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | KTM Comp II Road |
| Kormány szélesség | 420 mm |
| Kormányszár | KTM Comp |
| Kormányszár dőlésszög | 7° |
| Kormánycsapágy | Acros AICR internal |
| Markolat | KTM tape |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Selle Royal SRX |
| Nyeregcső | KTM Team II |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| Nyeregcső hossz | 400 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Maxxis Reaver |
| Első gumi fajta | Exo |
| Első gumi méret | 45-622 |
| Hátsó gumi | Maxxis Reaver |
| Hátsó gumi fajta | Exo |
| Hátsó gumi méret | 45-622 |
| Felni | Alexrims GRX25P |
| Első agy | Shimano TC500 |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500 |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 28 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 120 kg |
| Súly | 11.2 kg |