Leírás
A sokoldalúság sosem megy ki a divatból. A SILEX 400 igazi kalandra kész gravel bringa, ami ugyanúgy megállja a helyét egy rázós ingázás során, mint a téli edzőkörökön. Erős alumínium váza, könnyű karbon villája és hatalmas gumiférőhelye (700x45 mm, vagy sárvédővel akár 42 mm) minden helyzetben előnyt ad. A mountain bike-ihlette geometria terepen extra magabiztosságot nyújt, a rengeteg rögzítési pont segítségével könnyen magaddal vihetsz mindent, amire szükséged van, a strapabíró Shimano 2x10 sebességes GRX váltó és fékrendszer pedig könnyedén veszi az emelkedőket és lejtőket is.
A SILEX bármilyen tekerést kalanddá változtat – legyen az egy többnapos gravel bikepacking túra, vagy csak egy vidám kerülőút a munkába menet. Számtalan tesztgyőzelem, sajtódíj, iparági elismerés és még egy világbajnoki cím is bizonyítja, hogy a SILEX új szintre emeli a gravel bringák terepképességét. Ez a laposabb fejcsőszögnek és a nagyobb gumiférőhelynek (700x45 mm, sárvédővel is akár 42 mm) köszönhető. A magabiztos, mountain bike ihlette kezelhetőséget ötvöztük a mindenfelületű sokoldalúsággal, így a SILEX stabil, ha csomagokkal megpakolva mész, de gyors és játékos, ha odalépsz neki. Karbon és alumínium vázas változatban is elérhető, így minden költségkerethez van megfelelő modell, de mindegyikben közös a rengeteg rögzítési pont kulacstartóknak, villás rögzítőknek és kiegészítőknek – vagyis mindaz, amitől ez a kormánytépős mindenes ennyire sokoldalú. Hozzáadtuk a letisztult WIRE PORT kábelvezetést a szebb megjelenésért és hogy a kormánytáskák ne akadjanak bele a vezetékekbe, a teljesen karbon villa pedig most már még több csomagrögzítő ponttal és dinamóagynak kialakított belső kábelvezetéssel érkezik. 1x és 2x hajtásrendszerrel is használható, így pontosan olyan áttételt választhatsz, ami illik a terephez – vagy egyszerűen csak a saját stílusodhoz. A SILEX-szel tényleg kinyílik előtted a világ.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | SILEX Lite II |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 49 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Silex II CF2 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano GRX600 |
| Hajtómű fogszám | 46-30T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano Claris HG50 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-36T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 10 sebességes |
| Lánc | KMC X10 |
| Középcsapágy | Shimano SM-RS501 |
| Első váltó | Shimano GRX400 |
| Hátsó váltó | Shimano GRX400 |
| Váltókar | Shimano GRX400 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano GRX400 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT54 |
| Féktárcsa méret | 180/180 mm |
| Fékkar | Shimano GRX410 |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert GR II |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 400 mm |
| Kormányszár | MERIDA Team CC III |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 80 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -6° |
| Kormánycsapágy | Acros ICR MERIDA external |
| Markolat | MERIDA Road Expert |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Comp SL |
| Nyeregcső | MERIDA Comp CC |
| Nyeregcső anyag | Alumínium |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | MAXXIS Rambler |
| Első gumi fajta | EXO/TR |
| Első gumi méret | 700 x 45C |
| Hátsó gumi | MAXXIS Rambler |
| Hátsó gumi fajta | EXO/TR |
| Hátsó gumi méret | 700 x 45C |
| Felni | MERIDA Expert SL III |
| Első agy | Shimano TC500 |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500-HM |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 28 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 120 kg |
| Súly | 11.1 kg |