Leírás
Tudunk egy-két dolgot a gyors cross-country vázak készítéséről, de az új Phenix C:68X még magasabbra teszi a lécet. Hogyan? Először is, a prémium minőségű C:68X® karbon technológiánkat használtuk fel a kis súly, a nagy szilárdság és a tekerési kényelem érdekében. Újraterveztük a nyeregcső csatlakozását, hogy integrált ülésbilincset építsünk be. Ez egy apró figyelmesség, de - a belső kábelvezetéssel együtt - kiegészíti a váz letisztult esztétikáját és elegáns, organikus vonalait. És van egy állítható szögű fejcsapágy, így a kerékpár kezelhetőségét a saját ízlésedhez igazíthatod.
C:68X® Carbon Fiber Technology
A C:68X® carbon a karbonvázak építésében szerzett összes szakértelmünket egyesíti a végső anyagban, a szálak és a nanorészecskékkel kevert gyanta optimális keverékét használja. A precíziós Advanced Twin Mold gyártás azt jelenti, hogy elkerülhetjük a ragasztott hüvelyeket vagy betéteket is. Ez a könnyű, merev és erős anyag új mércéje.
Állítható fejcsőszög
Amikor a nagyokat repkedsz, a pálya kihívásokkal teli és minden másodperc számít, akkor a CUBE-od geometriája kritikus fontosságú elem. Ezért az állítható fejcsőszög lehetővé teszi, hogy a kerékpárt úgy állíthatod be, ahogyan neked tetszik. Egy kicsit lazábban a nagyobb stabilitás érdekében, vagy egy kicsit meredekebb a jobb mozgékonyság érdekében. A választás a tiéd...
Boost148
A szélesebb kerékagy merevebb kereket eredményez, és a merevebb kerék jobb kezelhetőséget jelent. Ez a gondolkodásmód áll a Boost 148 hátsó kerékagy szabvány mögött, amely szélesebb peremtávolságot tesz lehetővé a jobb kerékteljesítmény érdekében anélkül, hogy befolyásolná a váltási pontosságot vagy a hajtáslánc hatékonyságát. Egyszerűen fogalmazva, jobb kezelhetőséggel és erősebb kerekekkel gyorsabban és keményebben mehetsz.
Agile Ride Geometry
Terepezéshez olyan kerékpárra van szükséged, amely gyorsan reagál, de ugyanakkor stabilnak és biztonságosnak is érzed. Itt jön képbe az Agile Ride Geometry. Az igény szerinti kormányzási precizitás, a mászási agilitás és a lejtmenet stabilitásának ideális keverékét kínálja, így tökéletes minden olyan bringás számára, aki értékeli az ösvényen töltött időt. Ha hegyikerékpáros vagy, azonnal otthon fogod érezni magad...
Dropper Post Ready
A dropperes nyeregcső nagyszerű kiegészítő a kalandos tekeréshez, amely növeli a magabiztosságot és a kontrollt a meredek lejtőkön. Dropper Post Ready kerékpárjaink készen állnak erre a hasznos fejlesztésre, mivel belső kábelelvezetést már tudják a dropper kar számára. A beszerelés után fel se fog tűnni, hogy ott van... amíg szükséged nem lesz rá.
Advanced Twin Mold
Az Advanced Twin Mold eljárásunkkal két pontosan gyártott formát használunk a C:62®, C:68® és C:68X® karbonvázakhoz. Az első forma a pontos rétegezést biztosítja. A második, belső forma minden egyes szál pontosan ott marad, ahol lennie kell, amíg a keret megszilárdul. Az eredmény egy lényegesen könnyebb és erősebb váz, amelynek szálsűrűsége az egyes pontokon várható terheléshez igazodik.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | C:68X® Monocoque Advanced Twin Mold Technology |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 51 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Fox 32 SC Float Factory Grip SL |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 100 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Sram XX SL Eagle™ Transmission |
| Hajtómű fogszám | 34T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 175 mm |
| Fogaskoszorú | Sram XX SL Eagle™ Transmission XS-1299 |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-52T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Sram XX SL Eagle™ Transmission |
| Középcsapágy | Sram DUB MTB Wide |
| Hátsó váltó | Sram XX SL Eagle AXS™ Transmission |
| Váltókar | Sram AXS™ Pod Ultimate Controller |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Magura MT8 SL FM |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa méret | 160/180 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | CUBE Phenix Carbon Cockpit System |
| Kormány anyag | Karbon |
| Kormány szélesség | 760 mm |
| Kormányszár | CUBE Phenix Carbon Cockpit System |
| Kormányszár hossz | 100 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -9° |
| Kormánycsapágy | ACROS AZF-675 |
| Markolat | ACID React Pro |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Natural Fit Nuance SLT Carbon |
| Nyeregcső | Newmen Advanced Custom |
| Nyeregcső anyag | Karbon |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| Nyeregcső hossz | 430 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Schwalbe Racing Ray |
| Első gumi fajta | Super Race, Addix Speed, Kevlar |
| Első gumi méret | 29 x 2.25 |
| Hátsó gumi | Schwalbe Racing Ralph |
| Hátsó gumi fajta | Super Race, Addix Speed, Kevlar |
| Hátsó gumi méret | 29 x 2.25 |
| Felni | Newmen Phase 30 light/light VONOA Carbon |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Küllőszám | 24 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2025 |
| Teherbírás | 115 kg |
| Súly | 8.5 kg |