Leírás
A cross-country versenypályák egyre keményebbek – ezért a BIG.NINE XT is minden eddiginél felkészültebb. A könnyű CF3 karbon váz progresszív geometriával, valamint a Shimano XT Di2 villámgyors, vezeték nélküli váltórendszerével rendkívül hatékony és precíz irányíthatóságot kínál. A Fox 32 SC Performance villa merev szerkezete 100 mm kontrollált rugóutat biztosít, kormányról vezérelhető lockout funkcióval. Az FSA NS SIC egy darabból készült cockpit és a SCi30 karbon kerekek pedig minimális súlyt és maximális sebességet garantálnak.
A cross-country világában a klasszikus merevfarú váz továbbra is az egyik legtisztább és leghatékonyabb eszköz a versenyzéshez. A 29”-os kerekekkel szerelt BIG.NINE sorozat karbon és kétféle alumínium vázzal érhető el, így minden költségvetéshez kínál megoldást. A legújabb CF karbon és LITE alumínium vázak modern geometriát, nagyobb átlépési magasságot és stabilabb kezelhetőséget nyújtanak a mai technikás pályákhoz. A TR modellek megnövelt rugóutat, agresszívebb gumikat és dropper nyerget kaptak, így „downcountry” terepen is otthonosan mozognak. A BIG.NINE TFS modellek lazább geometriát és kiváló ár-érték arányt kínálnak a kezdőknek, míg a BIG.SEVEN TFS változatok 27,5”-os kerekekkel a kisebb termetű bringások számára is ideálisak. A BIG.NINE sorozat a MERIDA több mint fél évszázados tapasztalatát, gyártási precizitását testesíti meg – a modern technológia és a hagyományos kézműves szakértelem tökéletes összhangjában.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | BIG.NINE CF3 III |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 41 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Fox 32 SC Performance |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 100 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano XT M8200 |
| Hajtómű fogszám | 34T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano Deore M8200 |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-51T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | KMC X12 |
| Középcsapágy | Shimano BB-MT-801 |
| Hátsó váltó | Shimano XT DI2 M8250 |
| Váltókar | Shimano XT DI2 M8250 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano XT M8200 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano CL700 |
| Féktárcsa méret | 180/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | FSA SIC CF 1-piece cockpit |
| Kormány anyag | Karbon |
| Kormány szélesség | 760 mm |
| Kormányszár hossz | 60 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -7° |
| Kormánycsapágy | Acros ICR Merida Integrated |
| Markolat | Merida Comp TR |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Prologo Akero R PAS |
| Nyeregcső | FSA SL-K |
| Nyeregcső anyag | Karbon |
| Nyeregcső átmérő | 30.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Maxxis Rekon Race |
| Első gumi fajta | 3C/MaxxTerra/EXO |
| Első gumi méret | 29 x 2.4 |
| Hátsó gumi | Maxxis Rekon Race |
| Hátsó gumi fajta | 3C/MaxxTerra/EXO |
| Hátsó gumi méret | 29 x 2.4 |
| Felni | FSA SCi30 |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 135 kg |
| Súly | 9.9 kg |