Leírás
A 2024-es STEVENS Sonora ultrakönnyű karbon vázzal készül, amely merevségének köszönhetően kiváló erőátvitelt biztosít, miközben alacsony súlya gyors mászásokat tesz lehetővé. Sportos geometriája és belső kábelvezetése modern megjelenést és hatékony kezelhetőséget kínál. A 100 mm-es rugóúttal rendelkező RockShox SID SL villa lockout funkcióval könnyedén igazodik a terepviszonyokhoz.
A hajtásról a SRAM SX Eagle 1x12 sebességes rendszer gondoskodik, amely széles áttételtartományt kínál, így egyaránt alkalmas meredek emelkedők leküzdésére és gyors sík szakaszokra. A Shimano hidraulikus tárcsafékek erőteljes és jól adagolható fékezést nyújtanak minden körülmények között, így a bringa magabiztos irányítást biztosít.
A kerékpár Schwalbe Racing Ray és Racing Ralph külsőkkel, könnyű és tartós kerékszettel érkezik, amelyek kiváló tapadást és gördülékeny haladást garantálnak. A Sonora tökéletes választás teljesítményorientált MTB felhasználóknak, akik a sebességet és a kezelhetőséget keresik.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Carbon SL HMF |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 46 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | RockShox SID SL |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 100 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | SRAM SX Eagle B DUB |
| Hajtómű fogszám | 34T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 175 mm |
| Fogaskoszorú | SRAM PG 1210 Eagle |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-50T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | SRAM SX Eagle |
| Hátsó váltó | SRAM SX Eagle |
| Váltókar | SRAM NX Eagle Trigger |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano BR-MT410 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano SM-RT54 |
| Féktárcsa méret | 180/160 mm |
| Fékkar | Shimano BL-MT401 |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Oxygen Scorpo MTB |
| Kormány szélesség | 740 mm |
| Kormány emelkedés | 15 mm |
| Kormányszár | Oxygen Scorpo MTB |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 80 mm |
| Kormányszár dőlésszög | 5° |
| Kormánycsapágy | STEVENS MTB Taper |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Oxygen Havoc |
| Nyeregcső | Oxygen Scorpo MTB |
| Nyeregcső átmérő | 30.9 mm |
| Nyeregcső hossz | 380 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Schwalbe Racing Ray |
| Első gumi fajta | ADDIX/TwinSkin |
| Első gumi méret | 57-622 |
| Hátsó gumi | Schwalbe Racing Ralph |
| Hátsó gumi fajta | ADDIX/TwinSkin |
| Hátsó gumi méret | 57-622 |
| Felni | Oxygen RM-26 |
| Első agy | Strummer CLTP |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Hátsó agy | Strummer CLTP-1 |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2024 |
| Teherbírás | 115 kg |
| Súly | 11.8 kg |