Leírás
A 2024-es STEVENS P18 könnyű, ugyanakkor strapabíró alumínium vázzal készült, amely a mindennapokban és többnapos túrákon is megbízható társ. Merev S-Lite alumínium villája pontos kormányzást és stabilitást nyújt. A vázgeometria kényelmes, hosszabb távú kerékpározásra optimalizált.
A kerékpár központi eleme a Pinion P1.18 váltómű, amely 18 sebességet és rendkívül széles áttételtartományt kínál. Ehhez párosul a Gates CDX szíjhajtás, amely halk, olajmentes és gyakorlatilag karbantartásmentes működést garantál. A Shimano Deore XT hidraulikus tárcsafékek erőteljes és jól adagolható fékerőt biztosítanak, így a P18 mindig biztonságosan irányítható marad, akár hosszú hegyi lejtőkön, akár városi forgalomban.
A Continental külsői kiváló gördülékenységet és megbízható tapadást nyújtanak, így a kerékpár aszfalton és könnyebb terepen egyaránt jól használható. A felszereltség része a teljes trekking kiegészítőcsomag: csomagtartó, sárvédők, kitámasztó és nagy teljesítményű agydinamós világítás. A STEVENS P18 egy kompromisszummentes trekking kerékpár, amely a minőség és a hosszú távú megbízhatóság jegyében készült.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Aluminium 7005 |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 58 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | STEVENS S-Lite |
| Villa típus | Merev villa |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Gates CDX |
| Hajtómű fogszám | 32T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar | Pinion EN-AW7075 |
| Hajtókar hossz | 175 mm |
| Fogaskoszorú | Gates CDX Center Track |
| Fogaskoszorú fogszám | 28T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 1 sebességes |
| Lánc | Gates CDX Center Track Carbon Drive Belt |
| Pedál | ATB Alu Pro Reflex |
| Első váltó | Pinion P1.18 |
| Hátsó váltó | Pinion P1.18 |
| Váltókar | Pinion 18-spd twist shifter |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano Deore XT |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano SM-RT64/SM-RT66 |
| Féktárcsa méret | 180/160 mm |
| Fékkar | Shimano BL-T8100 |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Oxygen Scorpo |
| Kormány szélesség | 640 mm |
| Kormány emelkedés | 15 mm |
| Kormányszár | Oxygen Scorpo |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 110 mm |
| Kormányszár dőlésszög | 17° |
| Kormánycsapágy | STEVENS AH Taper |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Selle Royal Explora Male |
| Nyeregcső | Oxygen Scorpo |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| Nyeregcső hossz | 320 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Continental Pure Contact |
| Első gumi fajta | GreenTech |
| Első gumi méret | 47-622 |
| Hátsó gumi | Continental Pure Contact |
| Hátsó gumi fajta | GreenTech |
| Hátsó gumi méret | 47-622 |
| Felni | Oxygen RM-26 |
| Első agy | Shimano DH-UR708-3D |
| Első agy méret | 100 x 15 mm |
| Hátsó agy | Pinion H2. R |
| Hátsó agy méret | 135 x 10 mm |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| Első lámpa | B+M Lumotec IQ-X T |
| Hátsó lámpa | B+M Shine Evo |
| Csomagtartó | Racktime Shine Evo RTA |
| Sárvédő | SKS |
| Kitámasztó | Pletscher Comp |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Férfi |
| Évjárat | 2024 |
| Teherbírás | 130 kg |
| Súly | 15.6 kg |