Leírás
Készen áll minden kalandra. A 2024-es Taipei Cycle D&I Award díjas SILEX 4000 a belépő modell a karbonvázas kínálatunkban, ötvözve a könnyű vázat és villát remek alkatrészekkel, például a rendkívül tartós, 10 sebességes Shimano GRX hajtáslánccal dupla lánctányérral, ami bármilyen emelkedőt leküzdhetővé tesz. A masszív, tubeless-ready Maxxis Rambler gumik és a mountain bike-inspirálta geometria kiszámítható, stabil kapcsolatot ad a talajjal, míg a minőségi MERIDA kiegészítők teljesítményt nyújtanak minden felesleges hűhó nélkül.
A SILEX minden utat kalanddá varázsol, akár többnapos gravel bikepacking túrán vagy csak a mókás kerülőútvonalon mész munkába. Számos tesztgyőzelem, sajtóelismerés, ipari díj és egy világbajnoki cím fémjelzi, hogy a SILEX új szintre emeli a gravel bringák terepképességét, a laza fejcsőszög és akár 700x45 mm-es gumiférőhely révén (sárvédővel akár 42 mm) stabil, mégis gyors és élvezetes marad. A mountain bike-os inspirációjú geometria és a minden felületre kiterjedő sokoldalúság biztosítja, hogy csomaggal is magabiztos marad, de ha megadod a tempót, még mindig fürge és élvezetes. Karbon és alumínium vázopciók elérhetők, így minden költségvetéshez van SILEX, de mindegyiknél megtalálhatók a többféle rögzítőpontok (villára szerelhetző csomagtartóhoz, kulacsokhoz, kiegészítőkhöz), amelyek igazán sokoldalúvá teszik ezt a drop-bar bringát. A letisztult WIRE PORT kábelvezetés javítja a megjelenést és csökkenti a kormánytáskával való összeakadást, a karbon villa pedig minden modellnél több csomagrögzítési ponttal és belső dynamó-hub vezetésre alkalmas kialakítással rendelkezik. 1x vagy 2x hajtáslánc használatával a váltás a feladathoz vagy a személyes preferenciához igazítható, így a SILEX valóban nyitott lehetőségeket kínál minden kalandhoz.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | SILEX CF2 II |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 50 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | SILEX II CF2 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano GRX600 |
| Hajtómű fogszám | 46-30T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano Claris HG50 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-36T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 10 sebességes |
| Lánc | KMC X10 |
| Első váltó | Shimano GRX400 |
| Hátsó váltó | Shimano GRX400 |
| Váltókar | Shimano GRX400 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano GRX400 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT54 |
| Féktárcsa méret | 180/180 mm |
| Fékkar | Shimano GRX410 |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert GR II |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 420 mm |
| Kormányszár | MERIDA Team CC III |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 80 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -6° |
| Kormánycsapágy | Acros ICR MERIDA EXTERNAL |
| Markolat | MERIDA Road Expert |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Comp SL |
| Nyeregcső | MERIDA Expert SL |
| Nyeregcső anyag | Karbon |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | MAXXIS Rambler |
| Első gumi fajta | TR/EXO |
| Első gumi méret | 700 x 45C |
| Hátsó gumi | MAXXIS Rambler |
| Hátsó gumi fajta | TR/EXO |
| Hátsó gumi méret | 700 x 45C |
| Felni | Reynolds Duroc G30 |
| Első agy | Shimano HB-TC500 |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano HB-TC500-HM |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 28 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 120 kg |
| Súly | 10.1 kg |