Leírás
A ONE-SIXTY 700 minden csúcskategóriás endurós fejlesztést hoz a radikális, díjnyertes dizájnunkból, de egy megfizethetőbb, minden extrával felszerelt full alu vázzal. Modern, ütős geometria a FAST kinematikus felfüggesztésünkkel, ami rendet tesz a káoszban, ráadásul minőségi RockShox rugózással. A SRAM legújabb, 12 sebességes, széles áttételű váltórendszere mindig megbízhatóan vált, míg a négydugattyús fékek könnyedén kordában tartanak mindent.
Fejlődés vagy forradalom? Inkább mindkettő. A ONE-SIXTY egy radikális, díjnyertes konstrukció, amely új szintre emeli az enduró bringák teljesítményét. És ha már ott van, készen áll, hogy letámadja a leghosszabb és legkeményebb lejtőket is. A flexstay rendszerű, állítható himbarendszerű felfüggesztés lehetővé teszi, hogy teljes 29”-os (162 mm rugóút) vagy vegyes 29/27.5”-os (171 mm rugóút) konfigurációban használd, miközben a geometria változatlan marad. A radikálisan meredek, 79°-os nyeregvázcsőszög a kivételes mászást, a lapos, 64°-os fejcsőszög és a 170 mm-es villa pedig a lejtmenetek kontrollált uralását szolgálja. Az AGILOMETER méretezési rendszer lehetővé teszi, hogy a testmagasságtól függetlenül hosszabb vagy rövidebb elérési vázat válassz, miközben a felfüggesztés a nagyobb méreteknél progresszívebbé válik. Minden modell hosszú rugóútú dropper nyeregcsővel, WIRE PORT kábelvezetési rendszerrel és menetes középrésszel érkezik. A karbon vázas verziók ezen felül beépített szerszámtárolóval és FidLock mágneses kulacstartóval is rendelkeznek.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | One-Sixty Lite III |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 44.5 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Rock Shox Zeb Select |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 170 mm |
| Rugóstag | Rock Shox Vivid Select |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Sram Eagle 70 Transmission |
| Hajtómű fogszám | 32T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 165 mm |
| Fogaskoszorú | Sram XS-1270 Eagle Transmission |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-52T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Sram Eagle 70 Transmission |
| Középcsapágy | Sram DUB BSA 73 MTB Wide |
| Hátsó váltó | Sram Eagle 90 Transmission |
| Váltókar | Sram dropper lever MMX / Sram Eagle 90 Transmission MMX |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Sram Maven |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Sram CenterLine |
| Féktárcsa méret | 200/200 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Merida Expert TR II |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 780 mm |
| Kormány emelkedés | 30 mm |
| Kormányszár | Merida Expert eTR II |
| Kormányszár átmérő | 35 mm |
| Kormányszár hossz | 40 mm |
| Kormánycsapágy | Acros ICR Merida External |
| Markolat | Merida Expert TR |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Merida Comp SL |
| Nyeregcső | Merida Expert TR III |
| Nyeregcső átmérő | 34.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Continental Kryptotal-F |
| Első gumi fajta | Enduro/Soft |
| Első gumi méret | 29 x 2.4 |
| Hátsó gumi | Continental Kryptotal-R |
| Hátsó gumi fajta | Enduro/Soft |
| Hátsó gumi méret | 29 x 2.4 |
| Felni | Reynolds 309 Enduro Comp |
| Első agy | Shimano TC500-B |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500-HM-B |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 135 kg |
| Súly | 17.2 kg |