Leírás
Evolúció vagy forradalom? Miért ne lehetne mindkettő? A ONE-SIXTY egy radikális, díjnyertes dizájn, ami új szintre emeli az ütős enduro platformunkat. És ha már ott van, készen áll arra is, hogy szétcsapja a leghosszabb, legkeményebb lejtőket. A bevált felfüggesztési rendszerünk flexstay dizájnt és állítható himbát használ, így akár teljes 29-es (162 mm rugóút), akár vegyes 29/27,5”-ös (171 mm rugóút) konfigurációban használod, a geometria változatlan marad. Az agresszíven meredek, 79°-os nyeregvázcső szög kecskeszerű mászást biztosít, míg a laza, 64°-os fejcsőszög és a 170 mm-es villa kezelni tudja a lejtők káoszát.
Az AGILOMETER méretezés lehetővé teszi, hogy a magasságodtól függetlenül hosszabb vagy rövidebb reach-t válassz, miközben a felfüggesztés progresszívebbé válik, ahogy a méretet növeled – mindezt hosszú rugóutas dropper nyeregcsövekkel. A WIRE PORT kábelvezetés és a megbízható menetes középcsapágy teszi teljessé a csomagot, míg a karbon vázak fedélzeti szerszámtárolót és FidLock mágneses kulacstartót is kínálnak.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | ONE-SIXTY LITE III |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 44.5 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Rock Shox ZEB Base |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 170 mm |
| Rugóstag | Rock Shox Vivid Select |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Sram Eagle S1000 Eagle |
| Hajtómű fogszám | 32T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Sram PG-1210 Eagle |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-50T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Sram SX Eagle |
| Középcsapágy | Sram DUB BSA 73 MTB Wide |
| Hátsó váltó | Sram NX Eagle |
| Váltókar | Sram NX |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Sram DB8 stealth |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Sram CenterLine |
| Féktárcsa méret | 200/200 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert TR II |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 780 mm |
| Kormány emelkedés | 30 mm |
| Kormányszár | MERIDA Expert eTRII |
| Kormányszár átmérő | 35 mm |
| Kormányszár hossz | 40 mm |
| Kormánycsapágy | Acros ICR MERIDA EXTERNAL |
| Markolat | MERIDA Expert EC |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Comp SL |
| Nyeregcső | MERIDA Expert TR II |
| Nyeregcső átmérő | 34.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Maxxis Assegai |
| Első gumi fajta | TR EXO+ 3C MaxxGrip |
| Első gumi méret | 29 x 2.5 |
| Hátsó gumi | Maxxis DHR II |
| Hátsó gumi fajta | TR DD 3C MaxxTerra |
| Hátsó gumi méret | 29 x 2.4 |
| Felni | MERIDA Comp TR II |
| Első agy | Shimano TC500-B |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500-HM-B |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| Láncvédő | MERIDA Expert TR ISCG05 |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2025 |
| Súly | 16.9 kg |