Leírás
A Bikeradar véleménye szerint a 2023-as Év Trail Bike-ja, a ONE-FORTY 700, egy magas értéket képviselő, teljesen alumíniumból készült vázat kombinál csúcsteljesítményű alkatrészekkel, amelyek nem hagynak cserben a legdurvább terepen sem. A radikális trail-geometria olyan mászóképességet biztosít, amelyre egy hegyi kecske is büszke lenne, miközben lejtmenetben még az enduró bringákat is megszégyeníti. A széles áttételtartományú, 12 sebességes SRAM hajtáslánc, a négydugattyús fékek, a nagyteljesítményű Marzocchi felfüggesztés és a hosszú úton állítható dropper nyeregcső együtt garantálják a kompromisszummentes teljesítményt.
A teszt- és díjnyertes ONE-FORTY az igazi trail bringa, amelyet a világ legkeményebb ösvényeire terveztek. A modern trail-ezés csúcsát képviseli: a meredek, 80°-os nyeregszög, az alacsony első rész és középcsapágy révén könnyedén leküzdi a technikás emelkedőket, míg a hosszabb reach értékek és a kiegyensúlyozott, 65°-os fejcsőszög garantálják a lehengerlő stabilitást lejtmenetben. Az AGILOMETER méretezési rendszer lehetővé teszi, hogy a bringások a testmagasságtól függetlenül hosszabb vagy rövidebb reach-et válasszanak, miközben a felfüggesztés a méret növekedésével fokozatosan progresszívebbé válik, hogy jobban kezelje a nehezebb, agresszívebb ridereket. A modell fejlesztése során a tömegcsökkentésre és a gördülési hatékonyságra is hangsúlyt fektettek. Minden ONE-FORTY modell hosszú úton állítható dropper nyeregcsővel, WIRE PORT kábelvezetési rendszerrel és menetes középcsapággyal készül, míg a karbon vázas verziók integrált szerszámtárolót és Fidlock mágneses kulacstartót is kapnak.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | One-Forty Lite III |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 44.5 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Marzocchi Z1 |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 150 mm |
| Rugóstag | Marzocchi Bomber Air |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Sram Eagle 70 Transmission |
| Hajtómű fogszám | 32T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Sram XS-1270 Eagle Transmission |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-52T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Sram Eagle 70 Transmission |
| Középcsapágy | Sram DUB BSA 73 MTB Wide |
| Hátsó váltó | Sram Eagle 90 Transmission |
| Váltókar | Sram dropper lever MMX / Sram Eagle 90 Transmission MMX |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Sram DB8 stealth |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Sram CenterLine |
| Féktárcsa méret | 200/200 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Merida Expert TR II |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 780 mm |
| Kormány emelkedés | 30 mm |
| Kormányszár | Merida Expert eTR II |
| Kormányszár átmérő | 35 mm |
| Kormányszár hossz | 40 mm |
| Kormánycsapágy | Acros ICR Merida External |
| Markolat | Merida Expert TR |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Merida Comp SL |
| Nyeregcső | Merida Expert TR II |
| Nyeregcső átmérő | 34.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Maxxis Minion DHF |
| Első gumi fajta | TR/EXO+/3C MaxxSpeed |
| Első gumi méret | 29 x 2.5 |
| Hátsó gumi | Maxxis Dissector |
| Hátsó gumi fajta | TR/EXO+/MaxxTerra |
| Hátsó gumi méret | 29 x 2.4 |
| Felni | Reynolds 329 Trail Comp |
| Első agy | Shimano TC500-B |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500-HM-B |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 135 kg |
| Súly | 16.7 kg |