Leírás
Gyors és reszponzív, mégis magabiztosan irányítható akkor is, ha az út durvábbra fordul. A MISSION 9000 a vadonatúj CF4 MISSION karbon vázzal készül, amely versenyre hangolt geometriájával semmit sem enged a kezelhetőségből – még egy rázós, kavicsos lejtmenet közepén sem. A legújabb 13 sebességes SRAM szettel, egy egybeöntött MERIDA karbon kormánnyal és versenykész Zipp karbon kerékszettel szerelve ez a bringa otthonosan mozog bármilyen terepen – murván vagy aszfalton egyaránt.
Az új MISSION tökéletesen megtestesíti a „gyors bármilyen felületen” filozófiát. Ez egy gravel versenybringa, amely a SCULTURA ENDURANCE és a SILEX legjobb geometriai és vázelemeit ötvözi, megfűszerezve egy jó adag országúti verseny-DNS-sel, hogy minden körülmények között lendületes és precíz legyen.
Legyen szó gyors gravel versenyekről vagy tempós országúti edzésekről, a MISSION mindig hozza a formáját. A 40 mm-es gumiférőhely lehetőséget ad széles gravel vagy nagyobb térfogatú országúti abroncsok használatára, míg a kb. 7.8 kg-os súly (a 10K modell esetében) segít, hogy szinte repülj a hegyeken felfelé, azonnal reagálj a pedálmozdulatokra, és könnyedén gyorsulj ki a kanyarokból. A beépített tárolórekesz megkönnyíti a verseny közbeni frissítők és pótalkatrészek elhelyezését – így minden másodpercet a maximumra hozhatsz ki.
Az 1x vagy 2x hajtásrendszerekhez való kompatibilitás teljes szabadságot ad, hogy a bringát pontosan a te stílusodhoz és céljaidhoz igazítsd.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | MISSION CF4 II |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 47 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | MISSION CF4 II |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Sram Force XPLR AXS Power Meter |
| Hajtómű fogszám | 44T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 165 mm |
| Fogaskoszorú | Sram Force XPLR XG-1371 |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-46T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 13 sebességes |
| Lánc | Sram Rival |
| Középcsapágy | Sram DUB BSA Road Wide |
| Hátsó váltó | Sram Force XPLR |
| Váltókar | Sram Force |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Sram Force XPLR |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Sram Paceline |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| Fékkar | Sram Force XPLR |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Team SL 1P GR |
| Kormány anyag | Karbon |
| Kormány szélesség | 380 mm |
| Kormányszár | MERIDA Team One-Piece GR |
| Kormányszár hossz | 90 mm |
| Kormánycsapágy | MERIDA Team SL |
| Markolat | MERIDA Road Expert |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Prologo Nago R4 PAS |
| Nyeregcső | MERIDA Team SL II |
| Nyeregcső anyag | Karbon |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Goodyear XPLR Slick |
| Első gumi méret | 40-622 |
| Hátsó gumi | Goodyear XPLR Slick |
| Hátsó gumi méret | 40-622 |
| Felni | Zipp 303 XPLR S |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 120 kg |
| Súly | 7.8 kg |