Leírás
A könnyű alumínium vázzal, amely mostantól még nagyobb gumiférőhelyet kínál, a CROSSWAY 300 egyszerre praktikus, kényelmes és élvezetes társ. A rázkódásokat elnyelő teleszkópos villa és a széles, 45 mm-es Maxxis gumik erdőben is magabiztossá teszik, míg a kényelmes, egyenes üléspozíció és az újratervezett kormány miatt városban vagy ingázás közben is ugyanolyan élvezetes. Az erős Shimano tárcsafékekkel és a strapabíró hajtáslánccal pedig tényleg egy életre szóló bringapartnered lehet.
A CROSSWAY család sokoldalú és bevált megoldás a mindennapi közlekedésre. Legyen szó edzésről, munkába járásról vagy nyugodt erdei tekerésekről, úgy terveztük, hogy kényelmes testtartást adjon, miközben kiélvezheted a környezetet. A kényelemre hangolt felszereltség – mint például a teleszkópos villa vagy az állítható kormányszár bizonyos modelleken – tökéletes egyensúlyt nyújt komfort, élmény és sokoldalúság között. Az új, minőségi alumínium váz már akár 50 mm-es gumikat is befogad 700c kerekeken, így gyorsabban haladhatsz, miközben extra defektvédelemmel, tapadással és kényelemmel számolhatsz. Sárvédők, csomagtartók és kitámasztók is felszerelhetők rá (külön elérhető EQ szettben), így a CROSSWAY igazi mindennapi társ. Minden modell elérhető alacsony átlépésű vázzal is, hogy a fel- és leszállás még egyszerűbb legyen.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | CROSSWAY TFS IV |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 43 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | SR Suntour NX1-DS-LO |
| Villa típus | Tekercsrugós |
| Villa rugóút | 63 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano CUES U4010 |
| Hajtómű fogszám | 46-30T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano LG300 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-39T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 10 sebességes |
| Lánc | KMC xGlide |
| Pedál | VP VPE-889P |
| Középcsapágy | Shimano BB-MT-501 |
| Első váltó | Shimano CUES U6010 |
| Hátsó váltó | Shimano CUES U6020 |
| Váltókar | Shimano CUES U6000 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano MT200 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT10 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Merida Comp CC |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 680 mm |
| Kormány emelkedés | 15 mm |
| Kormányszár | MERIDA Comp CC |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 90 mm |
| Kormányszár dőlésszög | 17° |
| Kormánycsapágy | Merida M2346 Neck |
| Markolat | Merida Comp TK |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Merida Comp TK |
| Nyeregcső | Merida Comp CC |
| Nyeregcső anyag | Alumínium |
| Nyeregcső átmérő | 30.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Maxxis Metropass |
| Első gumi méret | 700 x 45C |
| Hátsó gumi | Maxxis Metropass |
| Hátsó gumi méret | 700 x 45C |
| Felni | Merida Comp TK |
| Első agy | Shimano QC300 |
| Első agy méret | 100 x 9 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano QC300-HM |
| Hátsó agy méret | 135 x 9 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Női |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 135 kg |