Leírás
A CROSSWAY család már a MERIDA kínálatának alapköve a bevezetése óta. Világszerte használják, és bizonyítottan megbízható, sokoldalú és szórakoztató módja a közlekedésnek. Úgy terveztük, hogy kényelmes testtartást biztosítson, így könnyen élvezheted a környezetet. Az egyenes üléspozíció és a kényelmet szolgáló felszerelések, például a teleszkópos villa és az állítható kormányszár (bizonyos modelleknél), tökéletes egyensúlyt teremtenek a kényelem, az élvezet és a sokoldalúság között. Ideális fitnesz edzéshez, ingázáshoz, vagy erdei és túraútvonalakon tett laza tekerésekhez.
A CROSSWAY modellek kiváló minőségű, könnyű alumíniumból készülnek, és alkalmasak sárvédők, csomagtartók és kitámasztók felszerelésére is. Ezért tökéletes választást jelentenek a mindennapi használatra. A 700c méretű kerekek gyors haladást biztosítanak, míg a 40 mm széles gumik extra defektvédelmet, tapadást és kényelmet nyújtanak. Minden CROSSWAY modell elérhető alacsony átlépési magasságú vázzal is, hogy a fel- és leszállás a lehető legegyszerűbb legyen.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | CROSSWAY TFS III |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 39 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Suntour NEX DS |
| Villa típus | Tekercsrugós |
| Villa rugóút | 63 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano TY301 |
| Hajtómű fogszám | 48-38-28T |
| Hajtómű sebességszám | 3 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano CS-HG200 |
| Fogaskoszorú fogszám | 12-32T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 7 sebességes |
| Lánc | SunRace CNM 84 |
| Pedál | VP VPE-891 |
| Középcsapágy | Shimano BB-UN101 |
| Első váltó | Shimano FD-TY510 |
| Hátsó váltó | Shimano RD-M310 |
| Váltókar | Shimano ST-EF500 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano M375 |
| Féktípus | Mechanikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT10 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA CC |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 620 mm |
| Kormány emelkedés | 30 mm |
| Kormányszár | MERIDA Comp TK |
| Kormányszár átmérő | 25.4 mm |
| Kormányszár hossz | 100 mm |
| Kormányszár dőlésszög | 7° |
| Kormánycsapágy | MERIDA M2345 |
| Markolat | MERIDA EC |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Cross Sport |
| Nyeregcső | MERIDA TK |
| Nyeregcső átmérő | 30.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | MERIDA K1171 |
| Első gumi méret | 700 x 40C |
| Hátsó gumi | MERIDA K1171 |
| Hátsó gumi méret | 700 x 40C |
| Felni | MERIDA CC |
| Első agy | Shimano TX505 |
| Első agy méret | 100 x 9 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TY505 |
| Hátsó agy méret | 135 x 9 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Női |
| Évjárat | 2025 |