Leírás
A 2022-es STEVENS Tonga MTB kerékpár kiváló választás mindazok számára, akik szeretnék felfedezni a hegyikerékpározás világát egy megbízható és megfizethető kerékpárral. Az alumínium 6061 váz könnyű és tartós, miközben a relaxed touring geometria kényelmes üléspozíciót biztosít hosszabb utak során is. A vázon található rögzítési pontok lehetővé teszik a csomagtartók és egyéb kiegészítők felszerelését, így a Tonga nem csak terepre, hanem túrázásra is ideális.
A kerékpár SR Suntour XCM HLO teleszkópvillával van felszerelve, amely 100 mm-es rugóúttal rendelkezik, így könnyedén kezeli a durva terepet és biztosítja a kényelmes utazást. A teleszkóp lockout funkciója lehetővé teszi a villa merevvé tételét sima úton, növelve ezzel a hatékonyságot.
A Shimano Alivio/Altus váltórendszer 2x9 sebességes konfigurációval pontos és megbízható váltást biztosít minden körülmények között. A Shimano BR-MT200 hidraulikus tárcsafékek kiváló fékerőt és kontrollt nyújtanak, ami különösen fontos a meredek lejtőkön és technikás ösvényeken.
A Tonga kétféle kerékmérettel érhető el: a kisebb vázméretekhez (14", 16") 27,5"-es kerekek tartoznak, míg a nagyobb vázméretekhez (18", 20", 22") 29"-es kerekek tartoznak, így minden kerékpáros megtalálhatja a számára legmegfelelőbb méretet. A kerékpár súlya 14,2 kg (27,5") illetve 14,5 kg (29"), és két színben kapható: Pink Orange és Stealth Black.
Összességében a STEVENS Tonga 2022 egy jól megtervezett és felszerelt hegyikerékpár, amely kiváló választás mind a kezdők, mind a tapasztaltabb kerékpárosok számára, akik egy megbízható és sokoldalú kerékpárt keresnek.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | 6061 |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 46 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | SR Suntour XCM HLO |
| Villa típus | Tekercsrugós |
| Villa rugóút | 100 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano FC-MT210-2 |
| Hajtómű fogszám | 36-22T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Hajtókar hossz | 175 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano CS-HG200 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-36T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 9 sebességes |
| Lánc | Shimano CN-HG53 |
| Pedál | MTB Flatpedal Reflex |
| Középcsapágy | BSA 73 mm |
| Első váltó | Shimano Altus |
| Hátsó váltó | Shimano Alivio Shadow |
| Váltókar | Shimano Acera |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano BR-MT200 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano SM-RT30 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| Fékkar | Shimano BL-MT200 |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Oxygen Driver |
| Kormány szélesség | 700 mm |
| Kormány emelkedés | 25 mm |
| Kormányszár | Oxygen Driver |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 90 mm |
| Kormányszár dőlésszög | 6° |
| Kormánycsapágy | STEVENS MTB |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Oxygen Raceline |
| Nyeregcső | Oxygen Driver |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| Nyeregcső hossz | 350 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Schwalbe Smart Sam Active-Line |
| Első gumi fajta | KevlarGuard |
| Első gumi méret | 57-622 |
| Hátsó gumi | Schwalbe Smart Sam Active-Line |
| Hátsó gumi fajta | KevlarGuard |
| Hátsó gumi méret | 57-622 |
| Felni | Oxygen RM-M19 |
| Első agy | Shimano HB-TX505 |
| Első agy méret | 100 x 9 mm |
| Hátsó agy | Shimano FH-TX505-8 |
| Hátsó agy méret | 135 x 10 mm |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2022 |
| Teherbírás | 115 kg |
| Súly | 14.5 kg |