Leírás
A STEVENS Tabor 2024 egy sokoldalú, alumínium gravel bringa, amelyet úgy terveztek, hogy nagyszerű legyen az ingázásra, a hosszabb túrákra vagy a könnyed gravel viadalokra. A 6061‑es alumínium váz és az S‑Lite villa modern, merev és precíz kormányzást biztosít, míg a belső kábelvezetés és csomagtartó/sárvédő rögzítési pontok pedig praktikus funkciókat kínálnak.
A Shimano GRX 2x10 sebességes hajtás a gravelhez igazított áttételezést kínál, még a nehezebb csomaggal sem lesz gond a terepen. A TRP Spyre C mechanikus tárcsafékek kiszámítható és megbízható fékerőt nyújtanak. A 40 mm‑es Schwalbe G‑One Bite gumikkal alapból is remek tapadás érhető el, de akár 45 mm‑ig is bővíthető a kerékprofil a nagyobb komfortért.
Az S‑Lite villa nagy fokú merevséget és precíz irányíthatóságot ad. A hosszabb tengelytáv stabilitást garantál magas sebességnél, a rögzítési pontok pedig lehetőséget adnak kerékpáros felszerelés (pl. csomagtartó, sárvédő) felszerelésére, így az egész évben megbízható társ lehet a kalandokhoz.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Aluminium 6061 TB |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 61 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | STEVENS S-Lite |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Alumínium |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano GRX 600 |
| Hajtómű fogszám | 46-30T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Hajtókar hossz | 175 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano CS-HG50 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-36T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 10 sebességes |
| Lánc | Shimano CN-HG54 |
| Pedál | ATB Pro Reflex |
| Középcsapágy | BSA 68 mm |
| Első váltó | Shimano GRX 400 |
| Hátsó váltó | Shimano GRX 400 Shadow+ |
| Váltókar | Shimano Tiagra |
| FÉK | --------------- |
| Fék | TRP Spyre C |
| Féktípus | Mechanikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano SM-RT30 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| Fékkar | Shimano Tiagra |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Oxygen E-Scorpo Aero Gravel |
| Kormány szélesség | 440 mm |
| Kormányszár | Oxygen Driver Road |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 100 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -6° |
| Kormánycsapágy | STEVENS Race Taper |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Oxygen Triton |
| Nyeregcső | Oxygen Driver |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| Nyeregcső hossz | 350 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Schwalbe G-One Bite |
| Első gumi fajta | RaceGuard |
| Első gumi méret | 40-622 |
| Hátsó gumi | Schwalbe G-One Bite |
| Hátsó gumi fajta | RaceGuard |
| Hátsó gumi méret | 40-622 |
| Felni | Oxygen RM-23 Disc |
| Első agy | Formula CL-51 |
| Első agy méret | 100 x 5 mm |
| Hátsó agy | Formula CL-52 |
| Hátsó agy méret | 135 x 5 mm |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2024 |
| Teherbírás | 130 kg |
| Súly | 11.6 kg |