Leírás
A STEVENS Sonora GX AXS 2024-es modellje ultrakönnyű karbon vázzal készül, amely kiváló merevséget és hatékony erőátvitelt nyújt. Sportos geometriája gyors és pontos irányíthatóságot biztosít, a belső kábelvezetés pedig modern, letisztult megjelenést kölcsönöz. A 100 mm-es RockShox SID SL Select+ levegős villa lockout funkcióval lehetővé teszi, hogy a kerékpár mindig az aktuális terepviszonyokhoz igazodjon.
A hajtásról a SRAM GX Eagle 1x12 sebességes, vezeték nélküli rendszer gondoskodik, amely villámgyors és pontos váltást kínál. A Shimano XTR hidraulikus tárcsafékek nagy fékerőt és kiváló adagolhatóságot biztosítanak, így meredek lejtőkön is magabiztos irányítást nyújtanak. Ez a kombináció ideális versenyzők és teljesítményorientált bringások számára.
A kerékpár DT Swiss X 1900 Spline kerékszettel és Schwalbe Racing Ray valamint Racing Ralph Evolution külsőkkel érkezik, amelyek kiváló tapadást és gördülékeny haladást biztosítanak. A mindössze 10.1 kg-os tömegével a Sonora GX AXS tökéletes választás az XC pályák meghódításához.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Carbon SL HMF |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 51 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | RockShox SID SL Select+ |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 100 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | SRAM GX Eagle DUB |
| Hajtómű fogszám | 34T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 175 mm |
| Fogaskoszorú | SRAM XS 1275 Eagle |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-52T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | SRAM GX Eagle Transmission |
| Hátsó váltó | SRAM GX Eagle Transmission |
| Váltókar | SRAM AXS Pod Controller |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano XTR |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT-MT800 |
| Féktárcsa méret | 180/160 mm |
| Fékkar | Shimano BL-M9100 |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Oxygen Scorpo MTB |
| Kormány szélesség | 740 mm |
| Kormány emelkedés | 15 mm |
| Kormányszár | Oxygen Scorpo MTB |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 90 mm |
| Kormányszár dőlésszög | 5° |
| Kormánycsapágy | STEVENS MTB Taper |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Oxygen Havoc |
| Nyeregcső | Oxygen Scorpo MTB |
| Nyeregcső átmérő | 30.9 mm |
| Nyeregcső hossz | 380 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Schwalbe Racing Ray Evolution |
| Első gumi fajta | ADDIX Speed/LiteSkin |
| Első gumi méret | 57-622 |
| Hátsó gumi | Schwalbe Racing Ralph Evolution |
| Hátsó gumi fajta | ADDIX Speed/LiteSkin |
| Hátsó gumi méret | 57-622 |
| Felni | DT Swiss X 1900 Spline |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2024 |
| Teherbírás | 115 kg |
| Súly | 10.1 kg |