Leírás
*A kerékpár összeállítása eltérhet a fotótól. Kérjük, ellenőrizd a műszaki adatokat.
Optimalizált gumiszélesség
Az elmúlt években egyre erősebb trend figyelhető meg az országúti kerékpárokon a szélesebb gumik használata felé. A Falcn alapvetően 28 mm-es gumikra lett tervezve, ugyanakkor akár 34 mm-es maximális gumiszélességet is lehetővé tesz, ami jelentősen meghaladja a legtöbb mai országúti kerékpárra jellemző 28 mm-es határt. Ez nagyobb komfortot és alacsonyabb gördülési ellenállást biztosít, mivel a szélesebb gumik alacsonyabb nyomáson is használhatók.
A megnövelt gumiszélességnek köszönhetően a Falcn nemcsak aszfalton nyújt kiemelkedő teljesítményt, hanem azon túl is. Rosszabb minőségű utakon és macskaköves szakaszokon is kiválóan teljesít, így tökéletes társ új kihívásokhoz és a legmagasabb szintű országúti kerékpározáshoz.
A tökéletes, mindenre alkalmas teljesítményorientált országúti kerékpár
A Falcn egy igazi mindenes versenykerékpár, amely ideális egyensúlyt teremt a könnyű súly és az aerodinamikus kialakítás között. Könnyű váza, kifinomult aero megoldásai, versenygeometriája és közvetlen irányíthatósága miatt azoknak készült, akik a maximumot várják el maguktól és a felszerelésüktől. Macskaköves szakaszok, meredek emelkedők vagy nagy tempójú versenyek – a Falcn minden helyzetben megállja a helyét.
Aero–súly arány
Az országúti kerékpárok piacán korábban a merevség és a súly közötti egyensúly volt a fókuszban, napjainkra azonban az aerodinamika és a tömeg közötti harmónia került előtérbe. A Ridley a Falcn esetében a két világ legjobb tulajdonságait egyesítette: a lehető legjobb aerodinamikát érte el anélkül, hogy a kerékpár súlyát növelte volna. A Falcn aerodinamikai teljesítménye közel azonos a Noah Fast modellével, miközben a váz tömege mindössze 990 gramm (M-es méretben). Így a bringásoknak többé nem kell választaniuk az alacsony tömeg és az aerodinamikus kialakítás között.
Eltávolítható első váltóbilincs
Az innovatív, eltávolítható első váltóbilincs letisztult, áramvonalas megjelenést biztosít 1x hajtásrendszer használata esetén. A Wolf Tooth-tal együttműködve egy egyedi láncterelőt és láncleesés-gátlót fejlesztettünk, amely tökéletesen illeszkedik a vázainkhoz. A kifinomult megjelenés érdekében egy speciális takaróelem is készült, amely a bilincs helyére kerül, amikor az nincs használatban.
Univerzális váltópapucs (UDH)
Az univerzális váltópapucs (UDH) az új szabvány a kerékpáriparban. Nemcsak az összes modern váltórendszerrel kompatibilis, hanem védelmet is nyújt a váltó sérülése és a láncleesés ellen. A mountain bike világban már régóta elterjedt megoldás, a Ridley pedig most más kategóriákba is elhozza ezt a technológiát.
Diffúzoros villakorona
A villakoronába integrált diffúzor csökkenti a légellenállást. A levegő könnyebben áramlik át a villakorona körül, miközben extra energiát nyer, így akadálytalanabbul halad tovább az alsócső mentén anélkül, hogy visszanyomná a kerékpárt. Emellett a villa és a fejcső mögötti területen is kisebb a turbulencia.
Kevesebb ellenállás, nagyobb sebesség!
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Falcn, Aero-To-Weigth HM carbon |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 48 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Falcn TA |
| Villa típus | Merev villa |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano Ultegra |
| Hajtómű fogszám | 52-36T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Hajtókar hossz | 172.5 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano Ultegra |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-30T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Első váltó | Shimano Ultegra Di2 |
| Hátsó váltó | Shimano Ultegra Di2 |
| FÉK | --------------- |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | DEDA Zero2 |
| Kormány szélesség | 420 mm |
| Kormányszár | Deda Super Box |
| Kormányszár hossz | 100 mm |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Selle Italia SLR |
| Nyeregcső | Forza Cirrus |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| Nyeregcső hossz | 350 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Corsa N.EXT |
| Első gumi fajta | Fekete |
| Első gumi méret | 700 x 28C |
| Hátsó gumi | Corsa N.EXT |
| Hátsó gumi fajta | Fekete |
| Hátsó gumi méret | 700 x 28C |
| Felni | DT Swiss ARC1600 |
| Első agy | DT Swiss 350 |
| Hátsó agy | DT Swiss 350 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | Évjárat nélküli |
| Teherbírás | 110 kg |