Leírás
*A kerékpár összeállítása eltérhet a fotótól. Kérjük, ellenőrizd a műszaki adatokat.
Teljesítményorientált geometria
A modern teljesítménygeometria nagyobb stabilitást igényel az egyre durvább terep és a növekvő sebesség miatt. A 71.5 fokos fejcsőszög gyorsabb irányíthatóságot biztosít. Az Astr család meredekebb nyeregvázcsővel (74 fok) rendelkezik, ami javítja a mászóteljesítményt és a hatékony erőátvitelt.
A termékfejlesztők a láncvillákat a lehető legrövidebbre tervezték, így akár 52 mm széles gumik is elférnek anélkül, hogy gyorsításkor elveszne a közvetlen, agilis érzet. Emellett a középcsapágy kissé alacsonyabbra került, ami nagy sebességnél extra stabilitást ad. A csökkentett homlokcső-magasság aerodinamikusabb testhelyzetet tesz lehetővé. Összességében ez egy modern, versenyzésre hangolt geometria, amelyet kifejezetten az ambiciózus gravel versenyzők számára terveztek.
Diffúzoros villa korona
A villa koronájába integrált diffúzor csökkenti a légellenállást. A levegő könnyebben áramlik át a villa koronáján, miközben plusz energiát kap. Ennek eredményeként az áramlás akadálytalanabbul halad tovább az alsócső mentén, anélkül hogy visszatartaná a kerékpárt. Ugyanakkor csökken a turbulencia a villa és a homlokcső mögötti területen is.
Kevesebb ellenállás, nagyobb sebesség.
Akár 52 mm-es gumiszélesség
Az Astr család kiemelkedő gumiszabadságot kínál: 1x hajtásnál 52 mm, 2x hajtásnál 47 mm. Ez nem véletlen, hanem a fejlesztők tudatos döntésének eredménye. Előre látták a gravel versenyzés egyre technikásabb követelményeit, valamint a bringások növekvő igényét a jobb tapadás, stabilitás és sokoldalúság iránt.
Abban az időszakban, amikor a gravel kerékpárok folyamatosan feszegetik a határokat, az Astr család kategóriateremtő újítóként pozicionálja magát. Ezekkel a kivételes specifikációkkal nem csupán követjük a trendeket, hanem meghatározzuk, mit is jelent valójában a gravel.
Aero–súly arány
Az Astr RS-hez hasonlóan az Astr is az úgynevezett „aero-to-weight” elv alapján készült. Ez a megközelítés ma a profi mezőny egyik legfontosabb irányvonala. A Ridley nem kényszeríti választásra a kerékpárosokat az aerodinamika és a tömeg között, hanem a kettő legjobb tulajdonságait ötvözi.
A különbség mindössze annyi, hogy az Astr esetében eltérő karbonösszetételt alkalmazunk enyhe súlyváltozással, kerek nyeregcsövet, valamint a Cirrus Pro integrált gravel cockpitet használjuk. A Ridley célja az volt, hogy mindenki számára elérhető legyen az Astr, az ambiciózus amatőröktől a legelhivatottabb profikig.
Univerzális váltófül (UDH)
Az univerzális váltófül (UDH) az új iparági szabvány a kerékpározásban. Nemcsak az összes modern váltórendszerrel kompatibilis, hanem védi a váltót a sérülésektől és csökkenti a láncleesés esélyét is. A hegyikerékpározásban már régóta elterjedt megoldás, a Ridley pedig most más kategóriákba is elhozza ezt a technológiát.
Levehető első váltóbilincs
Az innovatív, levehető első váltóbilincs letisztult, áramvonalas megjelenést biztosít 1x hajtás használata esetén. A Wolf Tooth céggel együttműködve egyedi láncterelőt és láncfogót fejlesztettünk, amely tökéletesen illeszkedik a vázainkhoz. A kifinomult megjelenés érdekében egy speciális takaróelemet is terveztünk, amely a bilincs helyére kerül, amikor az nincs használatban.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | ASTR, HM carbon, BB86 |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 57.5 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | ASTR |
| Villa típus | Merev villa |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano GRX 600 |
| Hajtómű fogszám | 40T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 172.5 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano SLX M7100 |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-45T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Hátsó váltó | Shimano GRX 800 |
| FÉK | --------------- |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Deda Superzero Alloy Gravel |
| Kormány szélesség | 440 mm |
| Kormányszár | Deda Super Box |
| Kormányszár hossz | 100 mm |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Selle Italia Model X |
| Nyeregcső | 4ZA Cirrus |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| Nyeregcső hossz | 400 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Vittoria Terreno T50 |
| Első gumi méret | 700 x 50C |
| Hátsó gumi | Vittoria Terreno T50 |
| Hátsó gumi méret | 700 x 50C |
| Felni | Shimano RX180 MS12 TLR DB Black |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | Évjárat nélküli |
| Teherbírás | 110 kg |