Leírás
*A kerékpár összeállítása eltérhet a fotótól. Kérjük, ellenőrizd a műszaki adatokat.
Az ASTR RS egy teljesítményorientált gravel kerékpár, amelyet a modern gravel versenyzés igényeire fejlesztettek. Ezt jól mutatja az úttörő, akár 52 mm-es gumiférőhely is – kategóriaelső megoldás, amely előre jelzi a szélesebb gumik felé mutató egyre erősödő trendet. A gravel versenyek egyre durvábbak, miközben a bringások gyorsabban haladnak, mint valaha, ami új elvárásokat támaszt a kerékpárokkal szemben.
Az Astr RS aerodinamikára optimalizált csőformákat és integrált diffúzorral ellátott villát kapott, amely a Falcn RS aero–súly kutatásainkra épül. Emellett magabiztosságot adó geometria jellemzi, kifejezetten a nagy sebességű stabilitás jegyében: hosszabb tengelytáv, laposabb fejcsőszög és alacsonyabb középcsapágy.
A versenyzőknek egyre jobban kell gazdálkodniuk az energiájukkal. Az optimalizált aerodinamika, a nagyobb komfort, a szélesebb gumikból adódó kisebb gördülési ellenállás, valamint az alacsony tömegnek köszönhető jobb mászóképesség révén az Astr RS biztosítja, hogy a bringások több tartalékkal érkezzenek meg a verseny végére, mint ellenfeleik.
Akár 52 milliméteres gumiférőhely
Az Astr család kiemelkedő gumiférőhellyel rendelkezik: 1× hajtásrendszerrel akár 52 mm, 2× rendszerrel pedig 47 mm szélességű gumik is elférnek. Ez nem véletlen, hanem a termékfejlesztők tudatos jövőképe eredménye. Előre látták a gravel versenyzés egyre technikásabb kihívásait, valamint a bringások növekvő igényét a nagyobb tapadásra, stabilitásra és sokoldalúságra.
Egy olyan időszakban, amikor a gravel kerékpárok folyamatosan feszegetik a határokat, az Astr család kategóriaelső innovátorként pozicionálja magát. Ezekkel a kivételes tulajdonságokkal nemcsak követni szeretnénk a trendeket, hanem inspirálni és újradefiniálni azt, mit is jelent valójában a gravel.
Teljesítményorientált geometria
A modern versenygeometria nagyobb stabilitást igényel az egyre durvább terep és a növekvő sebesség miatt. A 71.5 fokos fejcsőszög gyors és pontos irányíthatóságot biztosít. Az Astr család meredekebb, 74 fokos nyeregvázcsőszöget kapott, ami javítja a mászóképességet és a hatékony erőátvitelt.
A fejlesztők a láncvillákat a lehető legrövidebbre tervezték, hogy akár 52 mm-es gumik is elférjenek anélkül, hogy elveszne az élénk gyorsíthatóság érzete. Emellett a középcsapágy kissé alacsonyabbra került, ami nagy sebességnél növeli a stabilitást. A kisebb homlokcső-magasság pedig aerodinamikusabb üléspozíciót tesz lehetővé. Összességében ez egy modern, versenyzésre kihegyezett geometria, amelyet kifejezetten az ambiciózus gravel versenyzők számára alkottak meg.
Diffúzoros villakorona
A villakorona integrált diffúzort kapott a légellenállás csökkentése érdekében. A légáramlás könnyebben halad át a villakoronán, miközben plusz energiát kap, így akadálytalanabbul áramlik tovább az alsócső mentén anélkül, hogy visszafogná a kerékpárt. Ugyanakkor csökken az ellenállás a villa és a fejcső mögötti területen is.
Kevesebb ellenállás, nagyobb sebesség!
Aero–súly egyensúly
Az országúti kerékpárok piacán korábban a merevség és a tömeg állt a fókuszban, az utóbbi időben azonban a hangsúly az aerodinamika és a tömeg egyensúlyára helyeződött át. A Ridley az Astr modellel a két világ legjobbját ötvözte: a lehető legjobb aerodinamikát érte el anélkül, hogy a kerékpár tömege növekedett volna. Az Astr aerodinamikai teljesítménye a Kanzo Fast szintjét hozza, miközben mindössze 890 grammot nyom (M-es méretben), így a bringásoknak többé nem kell választaniuk a könnyű súly és az aerodinamika között.
Design & Innovation Award
Az ASTR RS 2025 elején elnyerte a Design & Innovation Award díjat. A zsűri különösen lelkes volt mérnökeink munkájáért. Véleményük szerint:
„Az ASTR RS új mércét állít fel a gravel versenykerékpárok kategóriájában, az aerodinamikai hatékonyságot kiváló terepképességekkel ötvözve. A merev, aerodinamikára optimalizált váz és az alacsony össztömeg kiemelkedő gyorsulást biztosít, míg a merev első rész precíz irányíthatóságot tesz lehetővé. Az akár 52 mm-es gumiférőhely és a progresszív geometria révén az ASTR RS könnyedén veszi a technikás szakaszokat, miközben nagy sebességű lejtőkön is stabil és jól kontrollálható marad.”
Ridley Elite Carbon
Az Astr RS nevében az „RS” a Racing Sport rövidítése. Ennek a kerékpárnak egyetlen célja van: a legjobbnak lenni a kategóriájában. Az Astr RS szíve az Elite szériás karbon váz. Mindössze 890 grammos tömegével (M-es méretben) a lehető legkönnyebbre tervezték, anélkül hogy az aerodinamikáról lemondtak volna. Ezt letisztult csőformákkal és súlycsökkentésre optimalizált karbonrétegrenddel érték el.
Karbon alapanyagunkat a világpiaci vezető Toray gyártja. A japán vállalat a karbonfejlesztés minden területén élen jár, és számos iparág csúcskategóriás márkáit látja el alapanyaggal.
Az Elite szériához minden elérhető karbontípust felhasználunk: 60T, 50T, 30T és 24T. Minél magasabb a „ton” érték, annál nagyobb a karbonrostok szakítószilárdsága, és annál összetettebb a fejlesztés és feldolgozás. A 24T, 30T, 50T és 60T karbonok tökéletes keveréke elengedhetetlen, hiszen minden váztípus eltérő karbonösszetételt igényel.
Ezért az Elite széria minden egyes kerékpárjánál részletesen megvizsgáljuk, mely zónákban kulcsfontosságú a kényelem, hol lehet tömeget csökkenteni a menetkarakter romlása nélkül, és mely területeken elengedhetetlen a merevség. Ezt az egyensúlyt újra és újra megkeressük – és meg is találjuk. A karbon összetétele az a pont, ahol a Ridley igazán különbséget teremt.
Versenyeken bizonyított gravel
Offroad kerékpárjainkat a Ridley Racing Team közreműködésével fejlesztjük. Profi cyclocross és gravel csapatként olyan versenyszintű tudást és tapasztalatot hoznak, amely segít megalkotni a lehető legjobb kerékpárokat. Apró előnyöket keresnek, megosztják a mezőny mélyéről származó tapasztalataikat, és végső soron a legmagasabb szinten bizonyítják kerékpárjaink teljesítményét.
Univerzális váltófül (UDH)
Az univerzális váltófül (UDH) a kerékpáros világ új szabványa. Nemcsak kompatibilis minden modern váltórendszerrel, hanem védelmet nyújt a váltó sérülése és a láncleesés ellen is. A hegyikerékpározásban a UDH már régóta elterjedt, a Ridley pedig más kerékpáros szegmensekbe is elhozza ezt a technológiát.
Levehető első váltóbilincs
Az innovatív, levehető első váltóbilincs letisztult, áramvonalas megjelenést biztosít 1× hajtásrendszer használata esetén. A Wolf Tooth céggel együttműködve egy egyedi láncvezetőt és láncfogót fejlesztettünk, amely tökéletesen illeszkedik a vázainkhoz. A tiszta és igényes megjelenés érdekében egy speciális takaróelemet is terveztünk, amely használaton kívül zökkenőmentesen helyettesíti a bilincset.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | ASTR RS, Ultra HM carbon, BB86 |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 57.5 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | ASTR RS |
| Villa típus | Merev villa |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano GRX 820 |
| Hajtómű fogszám | 48-31T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Hajtókar hossz | 172.5 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano Ultegra |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-34T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Első váltó | Shimano GRX Di2 |
| Hátsó váltó | Shimano GRX Di2 |
| FÉK | --------------- |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Forza Nimbus Pro |
| Kormány szélesség | 360 mm |
| Kormányszár hossz | 100 mm |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Selle Italia Novus Boost Superflow |
| Nyeregcső | Forza Aero |
| Nyeregcső hossz | 400 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Vittoria Terreno T60 |
| Első gumi fajta | Barna-Fekete-Fekete |
| Első gumi méret | 700 x 45C |
| Hátsó gumi | Vittoria Terreno T60 |
| Hátsó gumi fajta | Barna-Fekete-Fekete |
| Hátsó gumi méret | 700 x 45C |
| Felni | DT Swiss GRC1600 |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | Évjárat nélküli |
| Teherbírás | 110 kg |