Leírás
Stílusos gravel élmény, kompromisszumok nélkül. A SILEX 9000 a könnyű, teljes karbon gravel vázunkra épül, és felsőkategóriás felszereltségével készen áll a legkeményebb terepek meghódítására is. A 45 mm-es Maxxis gumik, a könnyű Reynolds ATR karbon kerekek és a Shimano GRX Di2 1x12 sebességes elektronikus váltórendszer együtt garantálják a gyors, precíz és hatékony haladást. A mountain bike ihlette geometria stabilitást biztosít még a legnehezebb szakaszokon is, míg a számos rögzítési pont lehetővé teszi, hogy akár kontinenseken átívelő túrákra is magaddal vidd. A SILEX 9000 egyesíti a sebességet, a kényelmet és a kalandvágyat – a tökéletes társ a határokon túli felfedezésekhez.
A SILEX minden utat kalanddá varázsol, akár többnapos gravel bikepacking túrán vagy csak a mókás kerülőútvonalon mész munkába. Számos tesztgyőzelem, sajtóelismerés, ipari díj és egy világbajnoki cím fémjelzi, hogy a SILEX új szintre emeli a gravel bringák terepképességét, a laza fejcsőszög és akár 700x45 mm-es gumiférőhely révén (sárvédővel akár 42 mm) stabil, mégis gyors és élvezetes marad. A mountain bike-os inspirációjú geometria és a minden felületre kiterjedő sokoldalúság biztosítja, hogy csomaggal is magabiztos marad, de ha megadod a tempót, még mindig fürge és élvezetes. Karbon és alumínium vázopciók elérhetők, így minden költségvetéshez van SILEX, de mindegyiknél megtalálhatók a többféle rögzítőpontok (villára szerelhetző csomagtartóhoz, kulacsokhoz, kiegészítőkhöz), amelyek igazán sokoldalúvá teszik ezt a drop-bar bringát. A letisztult WIRE PORT kábelvezetés javítja a megjelenést és csökkenti a kormánytáskával való összeakadást, a karbon villa pedig minden modellnél több csomagrögzítési ponttal és belső dynamó-hub vezetésre alkalmas kialakítással rendelkezik. 1x vagy 2x hajtáslánc használatával a váltás a feladathoz vagy a személyes preferenciához igazítható, így a SILEX valóban nyitott lehetőségeket kínál minden kalandhoz.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Silex CF2 II |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 44 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Silex II CF2 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano GRX820 |
| Hajtómű fogszám | 42T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano CS-M8200 |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-51T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Shimano M6100 |
| Hátsó váltó | Shimano GRX827 Di2 |
| Váltókar | Shimano GRX825 Di2 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano GRX825 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano MT800 |
| Féktárcsa méret | 180/180 mm |
| Fékkar | Shimano GRX825 Di2 |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Easton EC90 AX |
| Kormány anyag | Karbon |
| Kormány szélesség | 400 mm |
| Kormányszár | MERIDA Team CC III |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 80 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -6° |
| Kormánycsapágy | Acros ICR MERIDA external neck |
| Markolat | MERIDA Road Expert |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Prologo Scratch M5 AGX |
| Nyeregcső | MERIDA Team SL II |
| Nyeregcső anyag | Karbon |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | MAXXIS Rambler |
| Első gumi fajta | TR/EXO |
| Első gumi méret | 700 x 45C |
| Hátsó gumi | MAXXIS Rambler |
| Hátsó gumi fajta | TR/EXO |
| Hátsó gumi méret | 700 x 45C |
| Felni | Reynolds BL ATR EXPERT CL |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 120 kg |
| Súly | 8.7 kg |