Leírás
Menj messzire, menj gyorsan. A SILEX 5000 a karbonvázas gravel kalandkerékpárok belépőmodellje, amely ugyanazt a könnyű és kényelmes CF2 karbon vázat és villát kapta, mint a csúcsmodellek – de értékorientált, mégis teljesítményre hangolt alkatrészekkel. A széles áttételtartományú SRAM Apex 1x12 sebességes hajtásrendszer, az erőteljes hidraulikus tárcsafékek, a Reynolds G30 felnik, a Maxxis Rambler 45 mm-es gumik, valamint a kalandra kész felszereltség tökéletes egyensúlyt kínálnak sebesség, kényelem és tartósság között.
A SILEX minden utat kalanddá változtat – akár egy többnapos bikepacking túráról, akár a munkába vezető élménydús útvonalról van szó. Tesztgyőzelmek, sajtódíjak, iparági elismerések és egy világbajnoki cím is bizonyítja a SILEX kiemelkedő képességeit. A lazább fejcsőszög és a szélesebb gumiférőhely (akár 700x45 mm vagy 42 mm sárvédővel) tovább növeli a terepképességet, miközben a hegyikerékpáros ihletésű, magabiztos irányíthatóság stabilitást ad csomaggal megpakolva is – és élvezetes, gyors haladást, ha ütemet diktálsz. A karbon és alumínium változatok egyaránt több rögzítési pontot kínálnak kulacsoknak, csomagtartóknak és kiegészítőknek, így a SILEX egy igazi mindenes kalandgép. Az új WIRE PORT kábelvezetés letisztultabb megjelenést és kevesebb zavaró kábelt biztosít a kormánytáska körül, míg a karbon villa immár több rögzítési ponttal és belső dynamó kábelvezetéssel rendelkezik. A 1x vagy 2x hajtásrendszer használatának lehetősége pedig teljes szabadságot ad, hogy igényeidhez és céljaidhoz igazítsd a bringát.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Silex CF2 II |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 53 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Silex II CF2 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Sram Apex 1 Wide Crankset |
| Hajtómű fogszám | 42T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 172.5 mm |
| Fogaskoszorú | Sram XG 1275 |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-52T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Sram Apex |
| Hátsó váltó | Sram Apex Eagle |
| Váltókar | Sram Apex |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Sram Apex |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Sram Centerline |
| Féktárcsa méret | 180/180 mm |
| Fékkar | Sram Apex |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert GR II |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 440 mm |
| Kormányszár | MERIDA Team CC III |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 80 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -6° |
| Kormánycsapágy | Acros ICR MERIDA external neck |
| Markolat | MERIDA Road Expert |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Comp SL |
| Nyeregcső | MERIDA Expert SL |
| Nyeregcső anyag | Karbon |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | MAXXIS Rambler |
| Első gumi fajta | TR/EXO |
| Első gumi méret | 700 x 45C |
| Hátsó gumi | MAXXIS Rambler |
| Hátsó gumi fajta | TR/EXO |
| Hátsó gumi méret | 700 x 45C |
| Felni | Reynolds Duroc G30 |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 28 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 120 kg |
| Súly | 9.6 kg |