Leírás
Tele van kalandvággyal. A SILEX 500 magabiztos és kényelmes alumínium gravel vázat ad, 45 mm-es Maxxis gumikkal, amelyek extra komfortot és kontrollt biztosítanak. Megbízható, funkcionális felszereltsége a SRAM Apex 1x12 sebességes, széles áttételű váltórendszer hidraulikus tárcsafékkel és Reynolds G30 kerekekkel párosul. Az egyenesebb üléspozíció mountain bike-szerű terepképességet ad, miközben megmarad a SILEX családra jellemző „gyorsan és messzire” érzés.
A SILEX bármilyen tekerést kalanddá változtat – legyen az egy többnapos gravel bikepacking túra, vagy csak egy vidám kerülőút a munkába menet. Számtalan tesztgyőzelem, sajtódíj, iparági elismerés és még egy világbajnoki cím is bizonyítja, hogy a SILEX új szintre emeli a gravel bringák terepképességét. Ez a laposabb fejcsőszögnek és a nagyobb gumiférőhelynek (700x45 mm, sárvédővel is akár 42 mm) köszönhető. A magabiztos, mountain bike ihlette kezelhetőséget ötvöztük a mindenfelületű sokoldalúsággal, így a SILEX stabil, ha csomagokkal megpakolva mész, de gyors és játékos, ha odalépsz neki. Karbon és alumínium vázas változatban is elérhető, így minden költségkerethez van megfelelő modell, de mindegyikben közös a rengeteg rögzítési pont kulacstartóknak, villás rögzítőknek és kiegészítőknek – vagyis mindaz, amitől ez a kormánytépős mindenes ennyire sokoldalú. Hozzáadtuk a letisztult WIRE PORT kábelvezetést a szebb megjelenésért és hogy a kormánytáskák ne akadjanak bele a vezetékekbe, a teljesen karbon villa pedig most már még több csomagrögzítő ponttal és dinamóagynak kialakított belső kábelvezetéssel érkezik. 1x és 2x hajtásrendszerrel is használható, így pontosan olyan áttételt választhatsz, ami illik a terephez – vagy egyszerűen csak a saját stílusodhoz. A SILEX-szel tényleg kinyílik előtted a világ.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | SILEX Lite II |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 46 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | SILEX II CF2 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Sram Apex 1 Wide Crankset |
| Hajtómű fogszám | 42T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 165 mm |
| Fogaskoszorú | Sram PG-1230 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-50T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Sram Apex |
| Középcsapágy | Sram DUB BSA Road Wide |
| Hátsó váltó | Sram Apex Eagle |
| Váltókar | Sram Apex |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Sram Apex |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Sram Centerline |
| Féktárcsa méret | 180/180 mm |
| Fékkar | Sram Apex |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert GR II |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 400 mm |
| Kormányszár | MERIDA Team CC III |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 80 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -6° |
| Kormánycsapágy | Acros ICR MERIDA external neck |
| Markolat | MERIDA Road Expert |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Comp SL |
| Nyeregcső | MERIDA Comp CC |
| Nyeregcső anyag | Alumínium |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | MAXXIS Rambler |
| Első gumi fajta | EXO/TR |
| Első gumi méret | 700 x 45C |
| Hátsó gumi | MAXXIS Rambler |
| Hátsó gumi fajta | EXO/TR |
| Hátsó gumi méret | 700 x 45C |
| Felni | Reynolds Duroc G30 |
| Első agy | Shimano TC500 |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500-HM |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 28 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 120 kg |
| Súly | 10.8 kg |