Leírás
Álmodj nagyot – anélkül, hogy nagyon sokba kerülne. A SILEX 200 a kalandos gravel bringázás világába vezető belépőmodell, amely magas minőségű alumínium vázzal és könnyű karbon villával készül. Tartós, mégis megfizethető alkatrészekkel szereltük fel, mint a Shimano 1x8 sebességes ESSA hajtásrendszer és a tapadós, kényelmes 45 mm-es Maxxis gumik, hogy minden terepen magabiztosan teljesíts. Tökéletes társ a hétköznapi ingázásokhoz, ugyanakkor kalandvágyó partner a hétvégi bikepacking túrákon – a SILEX 200 mindenben készen áll arra, hogy új utakat fedezz fel, akár az aszfalton, akár a felfedezésre váró ösvényeken.
A SILEX minden utat kalanddá változtat – akár egy többnapos bikepacking túráról, akár a munkába vezető élménydús útvonalról van szó. Tesztgyőzelmek, sajtódíjak, iparági elismerések és egy világbajnoki cím is bizonyítja a SILEX kiemelkedő képességeit. A lazább fejcsőszög és a szélesebb gumiférőhely (akár 700x45 mm vagy 42 mm sárvédővel) tovább növeli a terepképességet, miközben a hegyikerékpáros ihletésű, magabiztos irányíthatóság stabilitást ad csomaggal megpakolva is – és élvezetes, gyors haladást, ha ütemet diktálsz. A karbon és alumínium változatok egyaránt több rögzítési pontot kínálnak kulacsoknak, csomagtartóknak és kiegészítőknek, így a SILEX egy igazi mindenes kalandgép. Az új WIRE PORT kábelvezetés letisztultabb megjelenést és kevesebb zavaró kábelt biztosít a kormánytáska körül, míg a karbon villa immár több rögzítési ponttal és belső dynamó kábelvezetéssel rendelkezik. A 1x vagy 2x hajtásrendszer használatának lehetősége pedig teljes szabadságot ad, hogy igényeidhez és céljaidhoz igazítsd a bringát.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Silex Lite II |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 46 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Silex II CF2 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano Essa |
| Hajtómű fogszám | 40T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano Essa HG300 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-45T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 8 sebességes |
| Lánc | Shimano HG40 |
| Középcsapágy | Shimano UN101 |
| Hátsó váltó | Shimano Essa |
| Váltókar | Shimano Essa |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano Essa |
| Féktípus | Mechanikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT10 |
| Féktárcsa méret | 180/180 mm |
| Fékkar | Shimano Essa |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert GR II |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 400 mm |
| Kormányszár | MERIDA Comp CC |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 80 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -6° |
| Kormánycsapágy | Acros ICR MERIDA external |
| Markolat | MERIDA Road Comp |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Comp SL |
| Nyeregcső | MERIDA Comp CC |
| Nyeregcső anyag | Alumínium |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | MAXXIS Rambler |
| Első gumi fajta | EXO |
| Első gumi méret | 700 x 45C |
| Hátsó gumi | MAXXIS Rambler |
| Hátsó gumi fajta | EXO |
| Hátsó gumi méret | 700 x 45C |
| Felni | MERIDA Comp SL II |
| Első agy | Shimano TC500 |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500-HM |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 28 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 120 kg |