Leírás
A legújabb csúcskategóriás alkatrészekkel felszerelt SCULTURA ENDURANCE 8000 maximális teljesítményt és kényelmet kínál. A nemzetközileg is elismert SCULTURA ENDURANCE tökéletesen ötvözi a komfortot és a hatékonyságot, így ideális választás a kényelmes, hosszabb túrákra vágyó bringások számára. A teszt- és díjnyertes, ultrakönnyű karbon váz kategóriaelső rugalmasságot biztosít, amit a legfeljebb 35 mm széles gumik még tovább fokoznak, így a bringa a leghosszabb távokon is páratlan kényelmet nyújt.
A SCULTURA ENDURANCE azoknak a kerékpárosoknak készült, akik hosszú órákat szeretnének nyeregben tölteni, miközben kényelmes, nyugodt testtartásban tekerhetnek. A széles gumik kisimítják a kátyús vidéki utakat, a magasabb fejcső pedig lazább, pihentetőbb üléspozíciót biztosít. A modell azonnali sikert aratott a nemzetközi sajtóban: a RennRad magazin „komfortdíját” is elnyerte, emellett olyan elismeréseket kapott, mint „kiváló kényelem”, „bizalomgerjesztő irányíthatóság”, „élénk karakter” és „igazán élvezetes” a Gran Fondo, a Cyclingnews, a Cyclingtips és a Road.cc magazinok részéről. A SCULTURA ENDURANCE geometriája kényelmesebb, mint a versenyorientált SCULTURA modellé, ugyanakkor nagyobb gumiférőhelyet és a legmodernebb szabványok integrációját kínálja. A klasszikus országúti SCULTURA és a kalandosabb SILEX gravel közé pozicionált modell, míg az ENDURANCE GR változatok a gravel versenyzés szerelmeseinek szólnak, terepre kész gumikkal és kiszélesített kormánnyal.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Scultura Endurance CF3 II |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 56 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Scultura Endurance CF3 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano Ultegra |
| Hajtómű fogszám | 50-34T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Hajtókar hossz | 172.5 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano Ultegra R8101 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-34T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Shimano M6100 |
| Középcsapágy | Shimano SM-BB71-41B |
| Első váltó | Shimano Ultegra Di2 |
| Hátsó váltó | Shimano Ultegra Di2 |
| Váltókar | Shimano Ultegra Di2 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano Ultegra |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano CL800 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| Fékkar | Shimano Ultegra |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert SL II |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 420 mm |
| Kormányszár | MERIDA Expert SL 2PII |
| Kormányszár hossz | 110 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -9° |
| Kormánycsapágy | MERIDA Team SL |
| Markolat | MERIDA Road Expert |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Prologo Scratch M5 |
| Nyeregcső | MERIDA Team SL II |
| Nyeregcső anyag | Karbon |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Continental GP5000 AllSeason TR |
| Első gumi méret | 700 x 32C |
| Hátsó gumi | Continental GP5000 AllSeason TR |
| Hátsó gumi méret | 700 x 32C |
| Felni | Vision SC 45 |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 120 kg |
| Súly | 8.3 kg |