Leírás
A SCULTURA 8000 ugyanazt a versenyzők által bevált geometriát kapta, mint az aero specialistánk, a REACTO, de egy könnyű, kényelmes CF3 vázra épül. Így a bringa lenyűgöző mászóteljesítményt, villámgyors kezelhetőséget, aerodinamikai hatékonyságot és kategóriájában kiemelkedő komfortot kínál. A Shimano, Reynolds és Continental fantasztikus alkatrészei, együtt az újratervezett vázzal, előnyt adnak a versenytársakkal szemben.
Az ötödik generációs könnyű versenybringánk a kiemelkedő kezelhetőséget még jobb kényelemmel és még aerodinamikusabb vázzal ötvözi. A teszt- és díjnyertes REACTO aero részleteinek felhasználásával a SCULTURA a valaha volt legaerodinamikusabb verzió lett. Ugyanakkor hű marad a könnyűségéhez, fürgeségéhez és a bringás komfortjához, sőt, ezeknek a tényezőknek a szintjét még magasabbra emeli. A SCULTURA kimagasló rugalmasságot nyújt, így a test frissen marad a végső sprinthez vagy emelkedőhöz. A CF5 és CF3 karbon verziók ugyanazt a geometriát használják, mint a REACTO, így a Team Bahrain Victorious versenyzői által bizonyított kezelhetőséget kapod. Karbonból és alumíniumból is elérhető, tárcsás vagy fékpofás változatban, a klasszikus országúti bringánk így ötvözi a kiemelkedő kényelmet a villámgyors gyorsulással és a kimagasló mászóteljesítménnyel.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Scultura CF3 V |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 52 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Scultura CF3 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano Ultegra |
| Hajtómű fogszám | 52-36T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Hajtókar hossz | 172.5 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano Ultegra R8101 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-30T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Shimano M6100 |
| Középcsapágy | Shimano SM-BB71-41B |
| Első váltó | Shimano Ultegra Di2 |
| Hátsó váltó | Shimano Ultegra Di2 |
| Váltókar | Shimano Ultegra Di2 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano Ultegra |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano CL800 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| Fékkar | Shimano Ultegra |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Team SL 1P |
| Kormány anyag | Karbon |
| Kormány szélesség | 400 mm |
| Kormányszár | MERIDA Team One-Piece |
| Kormányszár hossz | 110 mm |
| Kormánycsapágy | MERIDA Team SL |
| Markolat | MERIDA Road Expert |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Prologo Scratch M5 |
| Nyeregcső | MERIDA Team SL II |
| Nyeregcső anyag | Karbon |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Continental Grand Prix 5000S TR |
| Első gumi méret | 700 x 28C |
| Hátsó gumi | Continental Grand Prix 5000S TR |
| Hátsó gumi méret | 700 x 28C |
| Felni | Reynolds AR 46 DB |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 120 kg |
| Súly | 7.6 kg |