Leírás
A SCULTURA 4000 messze nem belépőmodell a legújabb SCULTURA családunkban. Az alapját a Shimano legújabb, rendkívül finoman működő 12 sebességes 105-ös szettje és a díjnyertes, teljesen karbon SCULTURA CF3 váz adja. Akárcsak nagyobb testvérei, ez a modell is a REACTO családtól örökölt, versenyeken bizonyított geometriát és a légellenállást minimalizáló részletmegoldásokat ötvözi az alacsony tömeggel és a kategóriaelső menetkomforttal, így szinte verhetetlen csomagot kínál mindazoknak, akik a teljesítményt és a kifinomultságot egyaránt keresik.
Az ötödik generációs könnyű versenybringánk a kiemelkedő kezelhetőséget még jobb kényelemmel és még aerodinamikusabb vázzal ötvözi. A teszt- és díjnyertes REACTO aero részleteinek felhasználásával a SCULTURA a valaha volt legaerodinamikusabb verzió lett. Ugyanakkor hű marad a könnyűségéhez, fürgeségéhez és a bringás komfortjához, sőt, ezeknek a tényezőknek a szintjét még magasabbra emeli. A SCULTURA kimagasló rugalmasságot nyújt, így a test frissen marad a végső sprinthez vagy emelkedőhöz. A CF5 és CF3 karbon verziók ugyanazt a geometriát használják, mint a REACTO, így a Team Bahrain Victorious versenyzői által bizonyított kezelhetőséget kapod. Karbonból és alumíniumból is elérhető, tárcsás vagy fékpofás változatban, a klasszikus országúti bringánk így ötvözi a kiemelkedő kényelmet a villámgyors gyorsulással és a kimagasló mászóteljesítménnyel.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Scultura CF3 V |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 48 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Scultura CF3 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano 105 R7100 |
| Hajtómű fogszám | 50-34T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano 105 R7101 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-34T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Shimano M6100 |
| Középcsapágy | Shimano SM-BB71-41B |
| Első váltó | Shimano 105 |
| Hátsó váltó | Shimano 105 |
| Váltókar | Shimano 105 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano 105 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT54 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| Fékkar | Shimano 105 |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert SL II |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 380 mm |
| Kormányszár | FSA SMR-II |
| Kormányszár hossz | 100 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -10° |
| Kormánycsapágy | FSA ACR NO.55R |
| Markolat | MERIDA Road Expert |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Expert SL |
| Nyeregcső | MERIDA Expert SL |
| Nyeregcső anyag | Karbon |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Continental Grand Prix |
| Első gumi méret | 700 x 28C |
| Hátsó gumi | Continental Grand Prix |
| Hátsó gumi méret | 700 x 28C |
| Felni | MERIDA Expert SL |
| Első agy | Shimano TC500 |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500-HL |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 28 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 120 kg |
| Súly | 8.5 kg |