Leírás
Volt idő, amikor választanod kellett a trail bringák teljesítménye és a versenykész XC gépek pehelysúlya között. Ennek most vége. Ismerd meg a NINETY-SIX XT-t! Ez a bringa a rövid rugóutas versenygép gyors alapjára épül, CF4 karbon vázzal, és egy teljesen új szintre emeli a képességeit a 120 mm-es rugóútú Fox 34 SL Performance villa és a 100 mm-es hátsó felfüggesztés kombinációjával. A gyorsan gördülő gumik, a hosszú rugóutas dropper nyeregcső, valamint a vezeték nélküli Shimano XT Di2 váltórendszer és fékek teszik teljessé a csomagot — így készen állsz, hogy bármelyik ösvényt meghódítsd.
A NINETY-SIX a korábbi, Világkupa-tapasztalatokkal bizonyított XC és maraton versenygép legújabb generációja. Megörökölte az elődje támadós, versenyre kész DNS-ét, miközben a modern, technikás pályákhoz szükséges stabilitást és sokoldalúságot is magáévá tette. A karbon vázszerkezet és a P-FLEX hátsó felfüggesztés tökéletes alapot kínál egy gyors, játékos és élménydús rövid rugóutas fully bringához, amely újradefiniálja, mit is jelent ma egy modern XC versenykerékpár. Készen áll a kemény, technikás világbajnoki pályákra, ugyanakkor ideális azoknak a trail bringásoknak is, akik a villámgyors mászások mellett soha nem látott magabiztossággal szeretnének ereszkedni.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Ninety-Six CF4 III |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 44 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Fox 34 Float SL Performance |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 120 mm |
| Rugóstag | Fox Float SL Performance Elite |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano XT M8200 |
| Hajtómű fogszám | 34T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano XT M8200 |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-51T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | KMC X12 |
| Középcsapágy | Shimano BB-MT-501 |
| Hátsó váltó | Shimano XT DI2 M8250 |
| Váltókar | Shimano XT DI2 M8250 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano XT M8200 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano CL700 |
| Féktárcsa méret | 180/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | FSA SC CF 1-piece cockpit |
| Kormány anyag | Karbon |
| Kormány szélesség | 760 mm |
| Kormányszár hossz | 60 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -7° |
| Kormánycsapágy | Acros ICR Merida Integrated |
| Markolat | Merida Comp TR |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Prologo Akero R PAS |
| Nyeregcső | Merida Team TR SL |
| Nyeregcső átmérő | 30.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Maxxis Rekon Race |
| Első gumi fajta | 3C/MaxxTerra/EXO |
| Első gumi méret | 29 x 2.4 |
| Hátsó gumi | Maxxis Rekon Race |
| Hátsó gumi fajta | TR/EXO |
| Hátsó gumi méret | 29 x 2.25 |
| Felni | Merida Expert CC II |
| Első agy | Shimano TC500-B |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC600-MS-B |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 135 kg |
| Súly | 11.8 kg |