Leírás
Csak azért, mert a mászások során feszegeted a határaidat, még nem jelenti azt, hogy a lejtőkön visszafognád magad — éppen ezért készült a NINETY-SIX 9000. A könnyű P-FLEX karbon váz és a gyorsan gördülő gumik a versenyzésre született XC bringa alapját adják, amit a 120 mm-es rugóútú Fox 34 SC villa és a 150 mm-es dropper nyeregcső „downcountry” képességekkel egészít ki. A vezeték nélküli Shimano Di2 XTR váltórendszer, a könnyű, mégis erőteljes XTR fékek, az egyrészes FSA NS SIC karbon kormány és a Reynolds karbon kerekek teszik teljessé ezt a hibátlan csomagot.
A NINETY-SIX a korábbi, Világkupa-tapasztalatokkal bizonyított XC és maraton versenygép legújabb generációja. Megörökölte az elődje támadós, versenyre kész DNS-ét, miközben a modern, technikás pályákhoz szükséges stabilitást és sokoldalúságot is magáévá tette. A karbon vázszerkezet és a P-FLEX hátsó felfüggesztés tökéletes alapot kínál egy gyors, játékos és élménydús rövid rugóutas fully bringához, amely újradefiniálja, mit is jelent ma egy modern XC versenykerékpár. Készen áll a kemény, technikás világbajnoki pályákra, ugyanakkor ideális azoknak a trail bringásoknak is, akik a villámgyors mászások mellett soha nem látott magabiztossággal szeretnének ereszkedni.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Ninety-Six CF5 III |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 44 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Fox 34 Float SL Factory Grip SL |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 120 mm |
| Rugóstag | Fox Float SL Factory |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano XTR M9200 |
| Hajtómű fogszám | 30T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano XTR M9200 |
| Fogaskoszorú fogszám | 9-45T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Shimano XTR M9100 |
| Középcsapágy | Shimano SM-BB93 |
| Hátsó váltó | Shimano XTR DI2 M9250 |
| Váltókar | Shimano XTR DI2 M9250 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano XTR M9200 / Shimano XTR M9220 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano CL900 |
| Féktárcsa méret | 180/180 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | FSA SC CF 1-piece cockpit |
| Kormány anyag | Karbon |
| Kormány szélesség | 760 mm |
| Kormányszár hossz | 60 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -7° |
| Kormánycsapágy | Acros ICR Merida Integrated |
| Markolat | Merida Comp EC |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Prologo Nago R4 PAS Tirox |
| Nyeregcső | Fox Transfer |
| Nyeregcső átmérő | 30.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Maxxis Rekon Race |
| Első gumi fajta | 3C/MaxxTerra/EXO |
| Első gumi méret | 29 x 2.4 |
| Hátsó gumi | Maxxis Rekon Race |
| Hátsó gumi fajta | TR/EXO |
| Hátsó gumi méret | 29 x 2.25 |
| Felni | Reynolds Expert TR 309 XC |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 135 kg |
| Súly | 11 kg |