Leírás
A 13 sebességes SRAM váltórendszer és a megbízható DT Swiss G1800 kerékszett tökéletes párost alkot a könnyű CF4 karbon MISSION vázzal, így született meg az ideális gravel versenybringa – mindezt kedvezőbb áron. Geometriája a országúti orientált SCULTURA ENDURANCE és a terepre hangolt SILEX között helyezkedik el, így a MISSION egyszerre kínál éles, reszponzív irányítást és azt a stabilitást, magabiztosságot, amire a nehezebb, köves szakaszokon szükség van. A MISSION 6000 tökéletes választás gravel gran fondókhoz vagy gyors, durva aszfaltos utakhoz – igazi mindenes a teljesítmény és élmény határán.
Az új MISSION tökéletesen megtestesíti a „gyors bármilyen felületen” filozófiát. Ez egy gravel versenybringa, amely a SCULTURA ENDURANCE és a SILEX legjobb geometriai és vázelemeit ötvözi, megfűszerezve egy jó adag országúti verseny-DNS-sel, hogy minden körülmények között lendületes és precíz legyen.
Legyen szó gyors gravel versenyekről vagy tempós országúti edzésekről, a MISSION mindig hozza a formáját. A 40 mm-es gumiférőhely lehetőséget ad széles gravel vagy nagyobb térfogatú országúti abroncsok használatára, míg a kb. 7.8 kg-os súly (a 10K modell esetében) segít, hogy szinte repülj a hegyeken felfelé, azonnal reagálj a pedálmozdulatokra, és könnyedén gyorsulj ki a kanyarokból. A beépített tárolórekesz megkönnyíti a verseny közbeni frissítők és pótalkatrészek elhelyezését – így minden másodpercet a maximumra hozhatsz ki.
Az 1x vagy 2x hajtásrendszerekhez való kompatibilitás teljes szabadságot ad, hogy a bringát pontosan a te stílusodhoz és céljaidhoz igazítsd.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | MISSION CF4 II |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 51 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | MISSION CF4 II |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Sram Rival XPLR |
| Hajtómű fogszám | 42T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Sram Rival XPLR |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-46T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 13 sebességes |
| Lánc | Sram Rival |
| Középcsapágy | Sram DUB BSA Road Wide |
| Hátsó váltó | Sram Rival XPLR |
| Váltókar | Sram Rival AXS |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Sram Rival AXS XPLR |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Sram Paceline |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| Fékkar | Sram Rival AXS XPLR |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert GR II |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 400 mm |
| Kormányszár | MERIDA Team CC III |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 100 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -6° |
| Kormánycsapágy | Acros ICR MERIDA external neck |
| Markolat | MERIDA Road Expert |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Comp SL |
| Nyeregcső | MERIDA Expert SL |
| Nyeregcső anyag | Karbon |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Continental Terra Speed |
| Első gumi fajta | ProTection |
| Első gumi méret | 40-622 |
| Hátsó gumi | Continental Terra Speed |
| Hátsó gumi fajta | ProTection |
| Hátsó gumi méret | 40-622 |
| Felni | DT Swiss G 1800 Spline |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 120 kg |
| Súly | 9.1 kg |