Leírás
Gyors, sokoldalú és magabiztos. A belépőszintű karbon MISSION 4000 a gyors és kihívásokkal teli gravel versenyek világára készült, a legújabb CF4 karbon gravel versenyvázra építve. A nagy térfogatú, gyorsan gördülő, terepálló gravel gumik, a megbízható Shimano GRX szett, a Shimano kerekek és a kifelé hajlított kormány együtt a lehető legnagyobb irányítást biztosítják még a legdurvább ösvényeken is. Az eredmény? Alacsony súly, éles, mégis stabil kezelhetőség és kényelmes bringázás – tökéletes választás gyors gravel menetekhez vagy durvább országúti túrákhoz egyaránt.
Az új MISSION tökéletesen megtestesíti a „gyors bármilyen felületen” filozófiát. Ez egy gravel versenybringa, amely a SCULTURA ENDURANCE és a SILEX legjobb geometriai és vázelemeit ötvözi, megfűszerezve egy jó adag országúti verseny-DNS-sel, hogy minden körülmények között lendületes és precíz legyen.
Legyen szó gyors gravel versenyekről vagy tempós országúti edzésekről, a MISSION mindig hozza a formáját. A 40 mm-es gumiférőhely lehetőséget ad széles gravel vagy nagyobb térfogatú országúti abroncsok használatára, míg a kb. 7.8 kg-os súly (a 10K modell esetében) segít, hogy szinte repülj a hegyeken felfelé, azonnal reagálj a pedálmozdulatokra, és könnyedén gyorsulj ki a kanyarokból. A beépített tárolórekesz megkönnyíti a verseny közbeni frissítők és pótalkatrészek elhelyezését – így minden másodpercet a maximumra hozhatsz ki.
Az 1x vagy 2x hajtásrendszerekhez való kompatibilitás teljes szabadságot ad, hogy a bringát pontosan a te stílusodhoz és céljaidhoz igazítsd.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | MISSION CF4 II |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 53 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | MISSION CF4 II |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano GRX600 |
| Hajtómű fogszám | 46-30T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Hajtókar hossz | 172.5 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano Claris HG50 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-36T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 10 sebességes |
| Lánc | KMC X10 |
| Középcsapágy | Shimano BB-RS501 |
| Első váltó | Shimano GRX400 |
| Hátsó váltó | Shimano GRX400 |
| Váltókar | Shimano GRX400 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano STRX410 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT54 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| Fékkar | Shimano GRX 410 |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert GR II |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 400 mm |
| Kormányszár | MERIDA Team CC III |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 80 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -6° |
| Kormánycsapágy | Acros ICR MERIDA external neck |
| Markolat | MERIDA Road Comp |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Comp SL |
| Nyeregcső | MERIDA Expert SL |
| Nyeregcső anyag | Karbon |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Maxxis Receptor |
| Első gumi fajta | EXO |
| Első gumi méret | 700 x 40C |
| Hátsó gumi | Maxxis Receptor |
| Hátsó gumi fajta | EXO |
| Hátsó gumi méret | 700 x 40C |
| Felni | Shimano WH-RX180-700C |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 120 kg |