Leírás
Minden, amire egy fiatal bringásnak szüksége van ahhoz, hogy a holnap bajnokává váljon – és semmi, amire nem. A MATTS J CHAMPION egy könnyű alumínium vázzal és 26”-os kerekekkel készült, minőségi alkatrészekkel, amelyek ugyanazokat az előnyöket kínálják, mint a felnőtt bringáink – csak épp a gyerekek igényeire szabva. A valódi teleszkópos villa és a hidraulikus tárcsafékek biztos irányítást adnak igazi terepen is, míg a széles áttételtartományú Shimano váltórendszer megkönnyíti a hegymeneteket. Kb. 137–150 cm magas bringások számára ideális.
A MATTS J sorozatot a holnap hőseinek terveztük. Minden, amit a felnőtt kerékpárok gyártása során megtanultunk, beépítettük ezekbe a könnyű, magas minőségű gyerekbringákba. A kimondottan gyerekekre szabott alkatrészeket ugyanazzal a gondossággal és precizitással terveztük, mint bármely más MERIDA modellt. Így a fiatal bringások is ugyanazt az örömöt, biztonságot és megbízhatóságot élhetik át, mint a felnőttek. Bárhány éves vagy, bármilyen szinten tekersz — vár rád az első MERIDA-d!
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Matts J.26 TFS V |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 32 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | X-Fusion RC32 |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 120 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Prowheel A10B |
| Hajtómű fogszám | 30T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 140 mm |
| Fogaskoszorú | SunRace U9 CS-U980 9AZ |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-46T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 9 sebességes |
| Lánc | KMC xGlide |
| Középcsapágy | Squared LL123 |
| Hátsó váltó | Shimano Cues U4000 |
| Váltókar | Limotec RM06 / Shimano Cues U4050 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Tektro HD-J2820 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Tektro TR160-35 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA CC |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 640 mm |
| Kormány emelkedés | 15 mm |
| Kormányszár | MERIDA Comp CC |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 50 mm |
| Kormányszár dőlésszög | 7° |
| Kormánycsapágy | FSA NO.55R/57SC/57B |
| Markolat | MERIDA Expert JR |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Expert JR |
| Nyeregcső | MERIDA Comp JR |
| Nyeregcső anyag | Alumínium |
| Nyeregcső átmérő | 30.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 26" |
| Első gumi | Kenda Booster K1227 |
| Első gumi méret | 26 x 2.2 |
| Hátsó gumi | Kenda Booster K1227 |
| Hátsó gumi méret | 26 x 2.2 |
| Felni | MERIDA CC |
| Első agy | Shimano TX505 |
| Első agy méret | 100 x 9 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TX505 |
| Hátsó agy méret | 135 x 9 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 135 kg |
| Súly | 12.1 kg |