Leírás
Minden nagymenő, bikepark rajongó és hegyibringa-őrült figyelmébe: ez a bringa nektek szól! Az új eONE-EIGHTY megérkezett, és készen áll arra, hogy bevegy a legdurvább pályákat – ráadásul többé nem kell várnod a felvonó sorban, mert az erős Bosch CX hajtás és a hatalmas 800 Wh-s akkumulátor egész nap tud segíteni. Ez a valaha volt leghosszabb rugóutas e-bike-unk, amely 180 mm-es rugóutat kínál elöl-hátul, egy strapabíró alumínium vázzal és egy új felfüggesztési platformmal, ami az eONE-SIXTY FAST kinematikájának díjnyertes alapjaira épül, és még magasabb szintre emeli azt.
Ráadásként rugós tag kompatibilitást, csak vegyes kerékméretű kialakítást, és számos további extrát kapsz, ami garantálja a vad bringázás élményét – ez az eONE-EIGHTY alapja. Akár felfelé, akár lefelé, készen áll az akcióra. Ez az első e-MTB-nk, amely a Bosch Performance Line CX hajtást használja, ami erőteljes rásegítést és csendes működést kínál 85 Nm nyomatékkal. A hatótávot sem kell félteni, az új 800 vagy 600 Wh-s akkumulátoroknak hála, plusz egy opcionális 250 Wh-s hatótávnövelő is elérhető. Az akkumulátor könnyen eltávolítható, így kényelmesen tölthető vagy cserélhető egy hosszabb túra során, emellett egy új borítást is kapott, ami megvédi a szennyeződésektől, ütésektől és nedvességtől – mindezt a Fidlock mágnesek varázslatával rögzítve. Ráadásul a bringa 5. kategóriás használatra van tervezve, így annyi bike park kört vagy downhill pályát vállalhatsz vele, amennyit csak szeretnél, anélkül hogy a 5 éves garancia érvényét vesztené.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | eONE-EIGHTY LITE |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 41 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Rock Shox Zeb Base eMTB |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 180 mm |
| Rugóstag | Rock Shox Zeb Base eMTB |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | FSA 1x Alloy Spider + Mega Tooth |
| Hajtómű fogszám | 36T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar | FSA CK-220 |
| Hajtókar hossz | 165 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano Cues LG400 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-48T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 10 sebességes |
| Lánc | Shimano LG500 |
| Pedál | VP VPE-533 |
| Hátsó váltó | Shimano CUES U6000 |
| Váltókar | Shimano SL-MT500-L / Shimano Cues U6000 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Tektro Gemini M535 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Tektro TR203-45 |
| Féktárcsa méret | 203/203 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert eTR |
| Kormány szélesség | 780 mm |
| Kormány emelkedés | 20 mm |
| Kormányszár | MERIDA Expert eTR II |
| Kormányszár átmérő | 35 mm |
| Kormányszár hossz | 40 mm |
| Kormánycsapágy | Acros ICR MERIDA EXTERNAL |
| Markolat | MERIDA Expert EC |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Comp SL |
| Nyeregcső | MERIDA Expert TR II |
| Nyeregcső átmérő | 34.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29/27.5" |
| Első gumi | Maxxis Assegai |
| Első gumi fajta | TR EXO+ 3C MaxxGrip |
| Első gumi méret | 29 x 2.5 |
| Hátsó gumi | Maxxis Minion DHR II |
| Hátsó gumi fajta | 3C DD TR MaxxTerra |
| Hátsó gumi méret | 27.5 x 2.4 |
| Felni | MERIDA Expert TR II |
| Első agy | Shimano TC500 |
| Első agy méret | 100 x 15 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500 |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| Első lámpa | Lezyne Hecto StVZO E350+ Reverse |
| Hátsó lámpa | USB REAR Light CG-214RG |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| Motor | Bosch Performance Line CX |
| Nyomaték | 85 Nm |
| Akkumulátor | Bosch PowerTube |
| Kapacitás | 800 Wh |
| Kijelző | Bosch Purion 200 |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2025 |
| Súly | 27 kg |