Leírás
Ez a bringa azoknak szól, akik komolyan veszik a pályát – a trail-vezéreknek, slopestyle-mestereknek és pumptrack-rajongóknak. A rendkívül masszív alumínium váz mellé top kategóriás dirt jump alkatrészek kerültek: a RockShox Pike DJ villa elnyeli az érkezéseket, míg a strapabíró 26”-os DT Swiss kerékszett minden ütést rezzenés nélkül bír. A fékrendszer elöl bowdenes, hátul pedig hidraulikus, négydugattyús SRAM fék gondoskodik a precíz irányításról – és ha jöhetnek a barspin-ek vagy tailwhip-ek, a váz természetesen gyro-kompatibilis.
A DIRT egyszerű, a DIRT kemény. Legyen szó dirt jump gyakorlásról, pumptrack mókáról vagy egy bombabiztos hardtail társ kereséséről, az új MERIDA DIRT mindenre készen áll. Nagy ugrásokhoz, trükkökhöz és intenzív bringázáshoz készült, hogy bírja a strapát újra és újra. A szimpla, singlespeed alumínium váz, a 26”-os kerekek és a kemény igénybevételre tervezett alkatrészek garantálják, hogy ez a bringa tényleg mindent elvisel. A DIRT a gravity MERIDA paletta hiányzó darabja: tökéletes játékpartner mindazoknak, akik szeretnék csiszolni a tudásukat, vagy stílusos, strapabíró alternatívát keresnek az MTB hardtailek között a dirt bringázás elindításához.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | DIRT TFS |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 30 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Rock Shox Pike DJ |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 100 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | MERIDA Expert TR II |
| Hajtómű fogszám | 32T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 160 mm |
| Fogaskoszorú | 13t singlespeed cog |
| Fogaskoszorú fogszám | 13T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 1 sebességes |
| Lánc | KMC Z1 narrow |
| Középcsapágy | Samox BSA 24mm EB2401 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Tektro MD-M280 / Sram DB4 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Tektro TR-52 / Sram CenterLine |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Comp TR |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 780 mm |
| Kormány emelkedés | 20 mm |
| Kormányszár | MERIDA Expert TR II |
| Kormányszár átmérő | 35 mm |
| Kormányszár hossz | 40 mm |
| Kormánycsapágy | FSA NO.57 |
| Markolat | Merida Comp DR |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Merida Comp DR |
| Nyeregcső | Merida Comp DR |
| Nyeregcső anyag | Alumínium |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| Nyeregcső hossz | 250 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 26" |
| Első gumi | Maxxis DTH |
| Első gumi méret | 26 x 2.30 |
| Hátsó gumi | Maxxis DTH |
| Hátsó gumi méret | 26 x 2.30 |
| Felni | DT Swiss D1900 |
| Első agy méret | 100 x 15 mm |
| Hátsó agy méret | 135 x 10 mm |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 135 kg |
| Súly | 11 kg |