Leírás
Az új dirt jump és pumptrack bringánk nemcsak pénztárcabarát, hanem szinte elnyűhetetlen is. A 6061-es alumíniumból készült masszív váz, a 26”-os kerekek és a singlespeed hajtás garantálják a bombabiztos megbízhatóságot. Úgy terveztük, hogy a lehető legtöbb mókát nyújtsa a lehető legjobb áron: a Manitou Circus 100 mm-es villa kíméli a kezed, ha kicsit rövidre sikerül az ugrás, míg a strapabíró Alex felnik és a gyors Kenda gumik készen állnak, hogy befogd a pumptrack íveit. A Shimano hidraulikus tárcsafék pedig gondoskodik a precíz fékerőről – így bár nagy ugrásokra született, ez a bringa meglepően sokoldalú és elképesztően szórakoztató gép.
A DIRT egyszerű, a DIRT kemény. Legyen szó dirt jump gyakorlásról, pumptrack mókáról vagy egy bombabiztos hardtail társ kereséséről, az új MERIDA DIRT mindenre készen áll. Nagy ugrásokhoz, trükkökhöz és intenzív bringázáshoz készült, hogy bírja a strapát újra és újra. A szimpla, singlespeed alumínium váz, a 26”-os kerekek és a kemény igénybevételre tervezett alkatrészek garantálják, hogy ez a bringa tényleg mindent elvisel. A DIRT a gravity MERIDA paletta hiányzó darabja: tökéletes játékpartner mindazoknak, akik szeretnék csiszolni a tudásukat, vagy stílusos, strapabíró alternatívát keresnek az MTB hardtailek között a dirt bringázás elindításához.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | DIRT TFS |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 30 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Manitou Circus Expert |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 100 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | MERIDA Expert TR II |
| Hajtómű fogszám | 32T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 160 mm |
| Fogaskoszorú | 14t singlespeed cog |
| Fogaskoszorú fogszám | 14T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 1 sebességes |
| Lánc | KMC Z1 narrow |
| Pedál | VP VPE-536 |
| Középcsapágy | Samox BSA 24mm EB2401 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano MT200 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT26 |
| Féktárcsa méret | 180/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Comp TR |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 780 mm |
| Kormány emelkedés | 20 mm |
| Kormányszár | MERIDA Comp TR |
| Kormányszár átmérő | 35 mm |
| Kormányszár hossz | 40 mm |
| Kormánycsapágy | FSA NO.57SC |
| Markolat | Merida Comp DR |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Merida Comp DR |
| Nyeregcső | Merida Comp DR |
| Nyeregcső anyag | Alumínium |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| Nyeregcső hossz | 250 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 26" |
| Első gumi | Kenda K-Rad K905 |
| Első gumi méret | 26 x 2.30 |
| Hátsó gumi | Kenda K-Rad K905 |
| Hátsó gumi méret | 26 x 2.30 |
| Felni | Alexrims MD30 |
| Első agy | Novatec DH61SB-HL |
| Első agy méret | 110 x 20 mm |
| Első agy típus | 6 csavaros |
| Hátsó agy | Novatec D256SBT |
| Hátsó agy méret | 135 x 10 mm |
| Hátsó agy típus | 6 csavaros |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 135 kg |
| Súly | 12 kg |