Leírás
A BIG.NINE 80 a tökéletes belépő a hegyikerékpározás világába. Könnyű, mégis strapabíró alumínium váza, a 29 colos kerekek és a 100 mm-es RockShox villa gondoskodnak a magabiztos és kényelmes terephasználatról. A frissített geometria még nagyobb terepképességet kínál, miközben megőrzi azt a sokoldalú és játékos kezelhetőséget, ami a MERIDA merevfarú modelljeit híressé tette. A hidraulikus tárcsafékek megbízható fékerőt biztosítanak minden körülmények között, míg a Shimano 1x9 sebességes hajtásrendszer sima és csendes váltást nyújt, hogy a bringázás mindig élvezet maradjon. Egy kiváló minőségű, tartós és szórakoztató bringa, amely készen áll minden ösvényre, ahová az utad vezet.
A cross-country világában a klasszikus merevfarú kerékpár továbbra is az egyik legtisztább és leghatékonyabb választás. A BIG.NINE sorozat 29”-os kerekekkel és karbon vagy kétféle alumínium vázzal készül, hogy minden költségvetéshez megfelelő megoldást kínáljon. A legújabb CF karbon és LITE alumínium modellek modern geometriával, nagyobb átlépési magassággal és stabilabb kezelhetőséggel rendelkeznek, hogy megfeleljenek a mai versenypályák kihívásainak. A TR változatok hosszabb rugóúttal, agresszívebb gumiköpenyekkel és dropper nyeregcsővel még lejtősebb terepre is készen állnak. A kezdők számára a frissített BIG.NINE TFS lazább geometriát és sokoldalú felszereltséget kínál, míg a BIG.SEVEN TFS 27.5”-os kerekei az alacsonyabb testalkatú bringások számára nyújtanak ideális méretet. A BIG.NINE sorozat a modern váztechnológia, aprólékos kidolgozottság és több mint fél évszázados gyártási tapasztalat tökéletes szimbiózisa.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | BIG.NINE TFS V |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 42 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Rock Shox Judy TK |
| Villa típus | Tekercsrugós |
| Villa rugóút | 100 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano Cues UT400 |
| Hajtómű fogszám | 32T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | SunRace U9 CS-U980 9AZ |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-46T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 9 sebességes |
| Lánc | KMC xGlide |
| Pedál | VP VPE 536 |
| Középcsapágy | Shimano UN101 LL123 |
| Hátsó váltó | Shimano Cues U4000 |
| Váltókar | Shimano Cues U4000 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano MT200 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT10 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA CC |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 740 mm |
| Kormány emelkedés | 15 mm |
| Kormányszár | MERIDA Comp CC |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 60 mm |
| Kormányszár dőlésszög | 7° |
| Kormánycsapágy | FSA NO.55R/57SC/57B |
| Markolat | Merida Comp TR |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Merida Comp SL |
| Nyeregcső | Merida Comp CC |
| Nyeregcső anyag | Alumínium |
| Nyeregcső átmérő | 30.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Kenda Booster |
| Első gumi méret | 29 x 2.4 |
| Hátsó gumi | Kenda Booster |
| Hátsó gumi méret | 29 x 2.4 |
| Felni | Merida Comp CC II |
| Első agy | Shimano TX505 |
| Első agy méret | 100 x 9 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TX505 |
| Hátsó agy méret | 135 x 9 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 135 kg |
| Súly | 13.7 kg |