Leírás
A KTM X-Myroon Pro 2026 egy úttörő gravel kerékpár, amely azoknak készült, akik a terepen is keresik a gyorsaságot és a kényelmet. A Myroon karbon váz és a RockShox Judy Silver TK villa 100 mm rugóúttal olyan stabil alapot kínál, amely egyszerre könnyű és strapabíró. Ez a felépítés lehetővé teszi, hogy a bringa könnyedén vegye a köves, gyökeres szakaszokat, miközben megőrzi a gravel kerékpárok tempós haladását.
A hajtást a Shimano GRX 1x12 sebességes váltórendszer adja, amelyet a Shimano 105 fékváltókarok egészítenek ki. A 32-es lánctányér és a 10-51-es kazetta olyan áttételt kínál, amely a meredek mászásokhoz és a gyors lejtőkhöz egyaránt ideális. A fékezést hidraulikus tárcsafékek biztosítják, elöl 180 mm-es, hátul 160 mm-es rotorokkal, amelyek megbízható fékerőt adnak minden terepen.
A kerékpár Ryde Rival26 felnikkel és Shimano TC500B agyakkal szerelt kerekeken gurul, amelyeket Maxxis Rekon Race EXO 57 mm-es abroncsok tesznek teljessé, garantálva a tapadást még nehéz terepen is. A kényelmet a KTM Line Sport nyereg, a széles KTM Comp II Road kormány és a stabil KTM Comp nyeregszár fokozza. A X-Myroon Pro 12.9 kg-os súlyával igazi mindenes: egyszerre képes helytállni a technikás MTB ösvényeken és a hosszú gravel kalandok során.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Myroon Carbon UDH |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 38 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | RockShox Judy Silver TK |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 100 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano MT511 |
| Hajtómű fogszám | 32T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Fogaskoszorú | Shimano Deore M6100 |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-51T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Shimano M6100-12 |
| Középcsapágy | Shimano MT500 pressfit MTB |
| Hátsó váltó | Shimano GRX RX822 shadow+ |
| Váltókar | Shimano 105 R7120/R7170 |
| FÉK | --------------- |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT30 |
| Féktárcsa méret | 180/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | KTM Comp II Road |
| Kormány szélesség | 460 mm |
| Kormányszár | KTM Team MTB |
| Kormányszár dőlésszög | 7° |
| Kormánycsapágy | Acros AICR internal |
| Markolat | KTM tape |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | KTM Line Sport |
| Nyeregcső | KTM Comp |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| Nyeregcső hossz | 400 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Maxxis Rekon Race |
| Első gumi fajta | EXO |
| Első gumi méret | 57-622 |
| Hátsó gumi | Maxxis Rekon Race |
| Hátsó gumi fajta | EXO |
| Hátsó gumi méret | 57-622 |
| Felni | Ryde Rival26 |
| Első agy | Shimano TC500B |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500B |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 120 kg |
| Súly | 12.9 kg |