Leírás
A KTM Scarp MT Exonic 2026 a kompromisszummentes teljesítmény megtestesítője. A prémium karbon váz, a FOX 34SL Float Factory villa és a FOX Float SL Factory rugóstag a legkorszerűbb felszerelést kínálják. Ez a kombináció biztosítja, hogy a bringa egyszerre legyen gyors és agilis maraton pályákon, ugyanakkor stabil és megbízható technikás trail szakaszokon is.
A hajtásláncot a csúcskategóriás SRAM XX SL Eagle Transmission 12 sebességes rendszer adja, amelyet a SRAM POD Rocker AXS vezeték nélküli váltókar irányít. A karbon hajtómű és a kazetta széles áttételt kínál, így minden emelkedő és lejtő könnyedén leküzdhető. A SRAM XX Eagle SL lánc extrém könnyű és tartós, míg a Shimano CL900 rotorok kiemelkedő fékteljesítményt és hőelvezetést biztosítanak.
A bringa gördüléséről a prémium DT Swiss XRC1501 Spline karbon kerékszett gondoskodik, amely tubeless-ready kialakításával egyszerre könnyű és strapabíró. A Schwalbe Wicked Will Evo és Racing Ralph Evo gumik kombinációja tökéletes egyensúlyt teremt a tapadás és a gördülékenység között. A felsőkategóriás alkatrészek mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a Scarp MT Exonic mindössze 10.6 kg-os súllyal egy igazi csúcsgép legyen a versenyzők és az ambiciózus bringások kezében.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | SCARP Premium Carbon 120 UDH |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 53 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | FOX 34SL Float Factory 3PTL |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 120 mm |
| Rugóstag | FOX Float SL Factory 3PTL |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | SRAM XX SL T-Type Carbon DUB |
| Hajtómű fogszám | 34T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Fogaskoszorú | SRAM XX SL T-Type XS-1299 |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-52T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | SRAM XX Eagle SL T-Type |
| Középcsapágy | SRAM DUB pressfit MTB |
| Hátsó váltó | SRAM XX SL Eagle Transmission |
| Váltókar | SRAM POD Rocker AXS Controller |
| FÉK | --------------- |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano CL900 |
| Féktárcsa méret | 180/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | FSA KFX SIC Carbon |
| Kormány anyag | Karbon |
| Kormány szélesség | 780 mm |
| Kormánycsapágy | FSA ACR |
| Markolat | ESI Chunky silicone |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Selle Italia SLR Boost flow Carbon Rails |
| Nyeregcső | FOX Transfer SL Factory T100 |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Schwalbe Wicked Will Evo |
| Első gumi fajta | SuperRace |
| Első gumi méret | 62-622 |
| Hátsó gumi | Schwalbe Racing Ralph Evo |
| Hátsó gumi fajta | SuperRace |
| Hátsó gumi méret | 60-622 |
| Felni | DT Swiss XRC1501 Spline 29 Carbon |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 110 kg |
| Súly | 10.6 kg |