Leírás
A 2026-os KTM Scarp Exonic MTB kerékpár a versenykerékpározás csúcsát képviseli, amelyet a világkupákon teszteltek és fejlesztettek tovább. A karbon vázat kifejezetten a könnyű súlyra és a maximális teljesítményre tervezték, amely így ideális választás a versenypályák legnagyobb kihívásaira. A 110 mm-es RockShox SID villa és rugós tag tökéletes irányítást és kényelmet nyújt a legextrémebb körülmények között is.
A SRAM XX 12 sebességes váltórendszer rendkívül precíz váltást biztosít, amit a DT Swiss XRC 1200 Spline kerekek és a Maxxis Rekon Race/Aspen abroncsok egészítenek ki a maximális tapadás érdekében. Ez a kerékpár nemcsak a versenyeken, de a tréningeken is garantálja a gyorsaságot és a megbízhatóságot, miközben a könnyed összsúly biztosítja, hogy a versenyzők minden energiát a sebességre fordíthassanak.
A Scarp Exonic nem csupán egy kerékpár, hanem a legmagasabb szintű technológia megtestesítője, amely minden egyes alkatrészével a versenyzők győzelmét szolgálja. A minimalizált súly és a tiszta dizájn mellett ez a modell világklasszis teljesítményt kínál, függetlenül attól, hogy edzésről vagy versenyről van szó.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Scarp Premium Carbon 110 UHD |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 43 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | RockShox SID SL Ultimate |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 110 mm |
| Rugóstag | RockShox SID Luxe Ultimate FlightAttendant |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | SRAM XX SL T-Type Carbon DUB Powermeter |
| Hajtómű fogszám | 34T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Fogaskoszorú | SRAM XX SL T-Type XS-1299 |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-52T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | SRAM XX Eagle SL T-Type |
| Középcsapágy | SRAM DUB pressfit MTB ceramic |
| Hátsó váltó | SRAM XX SL Eagle Transmission |
| Váltókar | SRAM POD Rocker AXS Controller |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Trickstuff Piccola C22 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Trickstuff Dächle UL |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | FSA KFX SIC Carbon |
| Kormány anyag | Karbon |
| Kormány szélesség | 780 mm |
| Kormánycsapágy | FSA ACR |
| Markolat | ESI Chunky silicone |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Selle Italia SLR Boost flow Carbon Rails |
| Nyeregcső | RockShox Reverb AXS wireless |
| Nyeregcső átmérő | 30.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Maxxis Rekon Race |
| Első gumi fajta | MaxxSpeed/EXO/TR |
| Első gumi méret | 61-622 |
| Hátsó gumi | Maxxis Aspen |
| Hátsó gumi fajta | MaxxSpeed/EXO/TR |
| Hátsó gumi méret | 61-622 |
| Felni | DT Swiss XRC 1200 Spline 29 Carbon |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Első agy típus | 6 csavaros |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | 6 csavaros |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 110 kg |
| Súly | 10.6 kg |