Leírás
A KTM Macina Scarp SX Elite 2026 a könnyű, karbon vázas elektromos MTB-k új generációját képviseli. A Macina Scarp prémium karbon váz, a RockShox Recon Gold RL villa és a RockShox Deluxe Select+ rugóstag a tökéletes kombinációját adja a maraton és trail felhasználásnak. Az ABUS akkumulátor-zár és a Bosch 2A töltő pedig kényelmes és biztonságos használatot garantál.
A központi szerepben a legújabb Bosch Performance SX motor áll, amely dinamikus, de természetes rásegítést biztosít. Az integrált 400 Wh-s Bosch CompactTube akkumulátor könnyű és kompakt megoldás, amely ideális a sportos felhasználóknak és hosszabb túrákra egyaránt. A rendszer vezérlését a praktikus Bosch Purion 400 kijelző teszi egyszerűvé. A hajtáslánc a strapabíró Shimano Deore XT 12 sebességes váltórendszerre épül, amely széles áttételt biztosít, hogy minden emelkedőt és lejtőt magabiztosan uralhass.
A bringa erőteljes fékezéséről a Shimano M4100 / MT420 négydugattyús hidraulikus tárcsafékek gondoskodnak, 203/180 mm-es Shimano RT64 rotorokkal. A kiváló Black Jack Ready30 felnik és a Maxxis Forekaster gumik biztosítják a tapadást és a gördülékeny haladást. A kiváló alkatrészek mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a Macina Scarp SX Elite kompromisszummentes élményt nyújtson. A 19.9 kg-os súlyával ez az e-MTB kiváló választás a teljesítmény és a sokoldalúság szerelmeseinek.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Macina Scarp Premium Carbon 140 UDH |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 53 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | RockShox Recon Gold RL |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 140 mm |
| Rugóstag | RockShox Deluxe Select+ |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | KTM |
| Hajtómű fogszám | 34T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar | KTM E-Team 2 ISIS |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano Deore M6100 |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-51T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Shimano M6100 |
| Pedál | MTB-Pedal flat VP-539 |
| Hátsó váltó | Shimano Deore XT M8100 shadow+ |
| Váltókar | Shimano Deore XT M8100 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano M4100 / MT420 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT64 |
| Féktárcsa méret | 203/180 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | KTM Team II flat |
| Kormány szélesség | 780 mm |
| Kormányszár | FSA NS MTB |
| Kormányszár dőlésszög | -10° |
| Kormánycsapágy | FSA ACR |
| Markolat | ESI Chunky silicone |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Selle Royal SRX |
| Nyeregcső | KTM Comp dropper internal |
| Nyeregcső átmérő | 30.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Maxxis Forekaster |
| Első gumi fajta | EXO/TR 3C MaxxTerra |
| Első gumi méret | 62-622 |
| Hátsó gumi | Maxxis Forekaster |
| Hátsó gumi fajta | EXO/TR 3C MaxxTerra |
| Hátsó gumi méret | 62-622 |
| Felni | Black Jack Ready30 |
| Első agy | Shimano TC500B |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500B |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| Motor | Bosch Performance SX |
| Sebesség | 25 km/h |
| Nyomaték | 60 Nm |
| Tejesítmény | 600 W |
| Akkumulátor | Bosch CompactTUBE |
| Kapacitás | 400 Wh |
| Töltő | Bosch Compact Charger |
| Teljesítmény | 2 A |
| Kijelző | Bosch Purion 400 Display |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 135 kg |
| Súly | 19.9 kg |