Leírás
A KTM Macina Gravelator SX Prime 2026 a gravel kategória igazi csúcsmodellje. A prémium karbon váz és a könnyű, merev X-Strada Gravel Performance Carbon villa együttesen a stabilitás és a kényelem tökéletes arányát adják. Az integrált kábelvezetés, a prémium karbon alkatrészek és a letisztult design modern, sportos megjelenést biztosítanak, amely minden útvonalon megállja a helyét.
A központi hajtásról a fejlett Bosch Performance SX motor gondoskodik, amely természetes pedálérzetet és dinamikus rásegítést kínál még hosszabb túrákon is. Az integrált 400 Wh-s Bosch CompactTube akkumulátor könnyű, mégis hatékony energiaforrást jelent, amelyet az ABUS biztonsági zárral és a Bosch 4A töltővel egészítettek ki. A hajtáslánc a megbízható Shimano Deore XT Di2 12 sebességes elektronikus váltórendszerből épül fel, amely széles áttételtartományt garantál.
A kerékpár prémium Mavic Allroad S Carbon kerékszettel érkezik, amelyet a nagy teljesítményű Schwalbe G-One R PRO gravel abroncsok egészítenek ki a gördülékenység és a tapadás érdekében. A kényelmet a Fizik Terra Argo X3 nyereg, a KTM Team Gravel kormány és a KTM Team II nyeregszár biztosítják. A mindössze 14.3 kg-os súlyával a Macina Gravelator SX Prime egy könnyű, erős és kifinomult e-gravel kerékpár, amely a hosszú túrák és gyors kalandok tökéletes társa.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Macina Gravelator Premium Carbon UDH |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 49 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | X-Strada Gravel Performance Carbon |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | KTM |
| Hajtómű fogszám | 34T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar | KTM E-Race ISIS |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano Deore XT M8100 |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-51T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Shimano M8100 |
| Pedál | KTM Team cross alloy ballfree |
| Hátsó váltó | Shimano Deore XT Di2 M8260 shadow+ |
| Váltókar | Shimano GRX RX825 / RX820 |
| FÉK | --------------- |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano MT800 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | KTM Team Gravel |
| Kormányszár | KTM Team Road |
| Kormányszár dőlésszög | -7° |
| Kormánycsapágy | Acros AICR internal |
| Markolat | KTM tape |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Fizik Terra Argo X3 |
| Nyeregcső | KTM Team II |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| Nyeregcső hossz | 350 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Schwalbe G-One R PRO |
| Első gumi méret | 45-622 |
| Hátsó gumi | Schwalbe G-One R PRO |
| Hátsó gumi méret | 45-622 |
| Felni | Mavic Allroad S Carbon |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| Motor | Bosch Performance SX |
| Sebesség | 25 km/h |
| Nyomaték | 60 Nm |
| Tejesítmény | 600 W |
| Akkumulátor | Bosch CompactTUBE |
| Kapacitás | 400 Wh |
| Töltő | Bosch Standard Charger |
| Teljesítmény | 4 A |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 125 kg |
| Súly | 14.3 kg |