Leírás
A KTM Gravelator Prime 2026 azoknak készült, akiknek a kaland a határtalanságot jelenti. A Carbon x1 váz és az F18 karbon villa masszív alapot ad, amely egyaránt merev és kényelmes. A váz geometriája a hosszú távú stabilitást ötvözi a sportos agilitással, míg a rögzítési pontok révén csomagtartók és kulacstartók is felszerelhetők, így tökéletes társ a többnapos bikepacking túrákon is.
A váltásról a modern SRAM Rival XPLR AXS 1x13 elektronikus rendszer gondoskodik, amely egyetlen gombnyomással pontos és gyors váltást kínál. A lánctányér és a kazetta széles áttételt biztosít, legyen szó gyors aszfaltos szakaszról vagy meredek, köves mászásról. A hidraulikus tárcsafékek 160 mm-es rotorokkal megbízható fékerőt adnak, így a bringa minden terepen biztonságosan uralható.
A gördülést a masszív DT Swiss GRC1600 Dicut karbon kerekek biztosítják, amelyek tubeless-ready rendszerrel könnyűek és erősek. Ezeket egészítik ki a prémium Pirelli Cinturato Gravel RC 45 mm-es abroncsok, amelyek a legkeményebb kavicsos és saras pályákon is tapadást és stabilitást nyújtanak. A kényelmet a Fizik Terra Argo X3 nyereg és a rugalmas KTM Prime II karbon nyeregszár emeli magas szintre. A Gravelator Prime egy igazi gravel gépezet, amely kompromisszumok nélkül visz el a felfedezésre váró utakra.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Gravelator Carbon |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 52 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Gravel Carbon Fork F18 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | SRAM RIVAL XPLR |
| Hajtómű fogszám | 40T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Fogaskoszorú | SRAM RIVAL XPLR E1 XG-1351 |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-46T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 13 sebességes |
| Lánc | SRAM RIVAL E1 |
| Középcsapágy | SRAM DUB pressfit Road wide |
| Hátsó váltó | SRAM RIVAL XPLR AXS |
| Váltókar | SRAM RIVAL AXS E1 HRD |
| FÉK | --------------- |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | SRAM Paceline |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Zipp SL 70 XPLR |
| Kormányszár | KTM Team II Road |
| Kormányszár dőlésszög | -7° |
| Kormánycsapágy | Acros AICR internal |
| Markolat | KTM tape |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Fizik Terra Argo X3 |
| Nyeregcső | KTM Prime II Carbon flex |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| Nyeregcső hossz | 400 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Pirelli Cinturato Gravel RC |
| Első gumi méret | 45-622 |
| Hátsó gumi | Pirelli Cinturato Gravel RC |
| Hátsó gumi méret | 45-622 |
| Felni | DT Swiss GRC 1600 Dicut Carbon |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 109 kg |
| Súly | 8.5 kg |