Leírás
A KTM Gravelator Prime 2026 a kalandorok legjobb választása, akik szeretnek letérni az aszfaltcsíkokról és új utakat felfedezni. A Carbon x1 váz és az F18 karbon villa egyszerre biztosít merevséget és komfortot, miközben a montis ihletésű geometria stabilitást ad még technikás terepen is. Az integrált kábelezés letisztult, modern megjelenést nyújt, a felszerelési pontok pedig lehetővé teszik a csomagtartó és kiegészítők használatát a többnapos túrákhoz.
A váltásról a Shimano GRX Di2 1x12 sebességes elektronikus rendszer gondoskodik, amely egyetlen érintésre pontosan és gyorsan működik. A hajtómű és a masszív kazetta óriási áttételtartományt kínál, így a legmeredekebb mászások sem jelentenek akadályt. A fékezést a Shimano CL700 Freeza 160 mm-es tárcsák és a hidraulikus fékek biztosítják, megbízható hőelvezetéssel bármilyen körülmények között.
A bringa szíve a könnyű és erős DT Swiss GRC karbon kerékszett, amelyet a tapadásra kihegyezett Maxxis Reaver Hypr-X Exo TR 45 mm-es abroncsok egészítenek ki, tubeless kompatibilis rendszerben. A kényelmet a Fizik Terra Argo X5 nyereg, a széles kormányzásra optimalizált KTM Team Gravel kormány, valamint a megbízható KTM Team II nyeregszár teszi teljessé. A Gravelator Prime 9.4 kg-os súlyával és 109 kg rendszerterhelhetőségével igazi társ a hosszú túrákban és a határok feszegetésében.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Gravelator Carbon x1 |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 59 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Gravel Carbon Fork F18 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano GRX RX610 |
| Hajtómű fogszám | 40T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Fogaskoszorú | Shimano SLX M7100 |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-51T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Shimano M6100 |
| Középcsapágy | Shimano RS500 pressfit Road |
| Hátsó váltó | Shimano GRX Di2 RX827 |
| Váltókar | Shimano GRX RX825 / RX820 |
| FÉK | --------------- |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano CL700 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | KTM Team Gravel 16° |
| Kormányszár | KTM Team II Road |
| Kormányszár dőlésszög | -7° |
| Kormánycsapágy | Acros AICR internal |
| Markolat | KTM tape |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Fizik Terra Argo X5 |
| Nyeregcső | KTM Team II |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| Nyeregcső hossz | 400 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Maxxis Reaver Hypr-X |
| Első gumi fajta | Exo TR |
| Első gumi méret | 45-622 |
| Hátsó gumi | Maxxis Reaver Hypr-X |
| Hátsó gumi fajta | Exo TR |
| Hátsó gumi méret | 45-622 |
| Felni | DT Swiss GRC LOG Carbon |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 109 kg |
| Súly | 9.4 kg |