Leírás
A KTM Gravelator Elite 2026 azok számára készült, akik nem akarnak kompromisszumot kötni, amikor vegyes terepen kell helytállniuk. A Carbon váz és az F18 karbon villa a merevség és a kényelem egyensúlyát adja, miközben a rögzítési pontok lehetővé teszik a csomagtartók és kiegészítők használatát. A sportos, de hosszú távra is kényelmes geometria ideális választássá teszi a bringát mindennapi használatra és többnapos bikepacking túrákra is.
A hajtásláncot a Shimano GRX 1x12 váltórendszer alkotja, amely kiváló áttételt kínál, így a legkülönbözőbb terepek is könnyedén teljesíthetők. Az RX820 váltók Shadow+ technológiával biztosítják a stabil láncfutást, míg a hidraulikus tárcsafékek 160 mm-es rotorokkal gondoskodnak a megbízható fékezésről minden körülmény között.
A kerékpár KTM Team Carbon Gravel kerékszettel érkezik, amelyet Mavic MR801 agyak és DT Swiss Competition küllők erősítenek. A gördülést a strapabíró és gyors Maxxis Reaver Hypr-X Exo TR 45 mm-es gumik biztosítják, amelyek kiváló tapadást nyújtanak murván, erdei ösvényeken és aszfalton is. A kényelmet a Selle Royal SRX nyereg, a széles kormányzást segítő KTM Team Gravel 16° kormány és a stabil KTM Team II nyeregszár teszi teljessé. A Gravelator Elite 2X 9.6 kg-os súlyával egy megbízható, sokoldalú társ, amely készen áll minden kalandra.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Gravelator Carbon |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 57 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Gravel Carbon Fork F18 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano GRX RX610 |
| Hajtómű fogszám | 40T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Fogaskoszorú | Shimano Deore M6100 |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-51T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Shimano M6100 |
| Középcsapágy | Shimano RS500 pressfit Road |
| Hátsó váltó | Shimano GRX RX822 shadow+ |
| Váltókar | Shimano GRX RX610/RX410 |
| FÉK | --------------- |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT30 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | KTM Team Gravel 16° |
| Kormányszár | KTM Team II Road |
| Kormányszár dőlésszög | -7° |
| Kormánycsapágy | Acros AICR internal |
| Markolat | KTM tape |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Selle Royal SRX |
| Nyeregcső | KTM Team II |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| Nyeregcső hossz | 400 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Maxxis Reaver Hypr-X |
| Első gumi fajta | Exo TR |
| Első gumi méret | 45-622 |
| Hátsó gumi | Maxxis Reaver Hypr-X |
| Hátsó gumi fajta | Exo TR |
| Hátsó gumi méret | 45-622 |
| Felni | KTM Team Carbon Gravel |
| Első agy | Mavic MR801 |
| Első agy méret | 110 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Mavic MR801 |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 24 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 110 kg |
| Súly | 9.5 kg |