Leírás
A KTM Gravelator 20 LFC 2026 egy igazi mindenes gravel kerékpár, amelyet kifejezetten a sokoldalúságra és a megbízhatóságra terveztek. Az alumínium váz és a könnyű karbon villa biztosítják a stabilitást és a kényelmet, akár hosszabb túrákon, akár városi ingázás során. A váz és a villa rögzítési pontjai lehetővé teszik a táskák, kulacstartók és egyéb kiegészítők felszerelését, így a bringa ideális választás bikepackinghez is.
A hajtásláncot a Shimano CUES 2x10 rendszer adja, amely kiegyensúlyozott áttételt kínál a hosszabb emelkedőkre és a gyorsabb szakaszokra. A fékezést hidraulikus tárcsafékek biztosítják, 160 mm-es rotorokkal, amelyek stabil és kiszámítható fékerőt nyújtanak minden körülmény között. A dinamós első agy révén a világítás mindig készen áll, így a kerékpár nappal és éjszaka egyaránt megbízható.
A teljes LFC-felszereltség része a sárvédő, a csomagtartó, valamint az első lámpa és a hátsó világítás. A Schwalbe G-One Overland 365 abroncsok egész éves tapadást nyújtanak vegyes terepen, míg a KTM Line Sport nyereg és a KTM Team II nyeregszár kényelmet biztosít hosszabb utak során is. A 14.2 kg-os összsúlyával a Gravelator 20 LFC egy robusztus és sokoldalú gravel kerékpár, amely bármilyen környezetben megállja a helyét.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Gravelator 20 AL6061 TB/R5070/UDH |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 49 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Gravel Carbon Fork F17 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano CUES U6030 |
| Hajtómű fogszám | 46-32T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Fogaskoszorú | Shimano LG400 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-39T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 10 sebességes |
| Lánc | Shimano LG500 |
| Középcsapágy | Shimano RS500 pressfit Road |
| Első váltó | Shimano CUES U6030 |
| Hátsó váltó | Shimano CUES U6020 LG shadow |
| Váltókar | Shimano CUES U6030 |
| FÉK | --------------- |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT30 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | KTM Comp II Road |
| Kormány szélesség | 420 mm |
| Kormányszár | KTM Team II Road |
| Kormányszár dőlésszög | -8° |
| Kormánycsapágy | Acros AICR internal |
| Markolat | KTM tape |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | KTM Line Sport |
| Nyeregcső | KTM Team II |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| Nyeregcső hossz | 400 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Schwalbe G-One Overland 365 |
| Első gumi méret | 45-622 |
| Hátsó gumi | Schwalbe G-One Overland 365 |
| Hátsó gumi méret | 45-622 |
| Felni | Remerx Ibex25 |
| Első agy | SP Hubdynamo PL-7 |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500 |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 28 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| Első lámpa | B&M Briq-S |
| Hátsó lámpa | AXA Juno |
| Csomagtartó | KTM light 42 snap-it 2.0/monkeyload rack clip |
| Sárvédő | Racktime Alumee 52 mm |
| Kitámasztó | KTM adjustable |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 124 kg |
| Súly | 14.2 kg |